Imieniny: Celestyna, Iwa, Piotra
Data dodania: 2010-09-23 08:47

TomaszGrabowski

OKS pokonał Odrę! Gramy w 1/8 PP

Piłkarze OKS-u odnieśli wczoraj wielki sukces. II-ligowa drużyna prowadzona przez Zbigniewa Kaczmarka, pokonała na własnym boisku Odrę Wodzisław 2-0 i awansowała do 1/8 piłkarskiego Pucharu Polski.

To, co przed rozpoczęciem sezonu wydawać by się mogło niemożliwe, trwa nadal. Wczoraj, piłkarze OKS-u wyeliminowali kolejnego wyżej notowanego rywala. Tym razem los Warty Poznań podzielili Wodzisławianie. Trzeba jednak dodać, że drużyna ze Śląska przyjechała do Olsztyna w odmłodzonym, rezerwowym składzie. Losowanie par 1/16 było dla „biało-niebieskich” bardzo łaskawe a zawodnicy wykorzystali swoją szansę.

Pierwsza część spotkania należała zdecydowanie do gospodarzy. Już w 6 minucie, błąd obrońców wykorzystał Łukasz Tumicz.Gra toczyła się ciągle pod dyktando „biało-niebieskich”.  Bardzo dobrze spisywał się szczególnie Jakub Kowalski. To właśnie po jednym z jego dośrodkowań,  piłkę z rąk wypuścił bramkarz gości, a Radosław Stefanowicz w 27 minucie, umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie sytuacja na placu gry zmieniła się diametralnie. Gospodarze bronili się praktycznie przez większość spotkania, natomiast goście zawzięcie atakowali. Na całe szczęście, żaden ze strzałów nie znalazł drogi do olsztyńskiej bramki. Przyczynił się do tego bramkarz Giklewicz, który kilkukrotnie interweniował.

Mecze kolejnej rundy zostaną rozegrane 26-27 października. Dodajmy, że OKS podpisał roczną umowę z kolejnym graczem Jagielloni Białystok. Jest nim Michał Renusz.

OKS 1945 - Odra 2:0 (2:0)

OKS 1945: Gikiewicz - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Paweł Głowacki, Kowalski, Tunkiewicz, Michałowski (86. Alancewicz), Stefanowicz, Suchocki (80. Miłkowski), Tumicz (61. Filipek)

Odra: Łobaczewski - Kokoszka (58. Hanzel), Tanżyna, Markowski, Szałek, Skrobacz, M. Figiel (19. Wrzask), Kuczok (70. Sikorski), Sobik, R. Figiel, Odunka

Źródło: inf./foto. własne