Obejdzie się bez skandalu – Legia zagra z Jagiellonią na ostródzkim stadionie

Jeszcze dziś rano nie wiadomo było, czy Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok zagrają na oficjalnym otwarciu stadionu w Ostródzie. Organizatorzy spotkania doszli jednak do porozumienia z ostródzką policją, która domagała się odwołania meczu.

Jest ostateczna decyzja w sprawie spotkania towarzyskiego Jagiellonia-Legia, które przypomnijmy ma się odbyć już jutro na nowym stadionie w Ostródzie. To co dziś jest już pewne, do wczoraj takim nie było. Ostródzka policja na kilka dni przed meczem wydała ostatecznie negatywną opinię dotyczącą spotkania. Zdaniem Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie, właściciel stadionu nie uwzględnił większości zaleceń zarówno tych formalnych, jak i faktycznych, które w zdecydowanym stopniu gwarantują bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej. Opinia policji na dwa dni przed meczem trafiła na biurko Wojewody, który miał zdecydować o dalszym losie sparingu.

Dziś w południe losy spotkania sparingowego ostatecznie się wyjaśniły. Jagiellonia i Legia zagrają zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, czyli jutro, 3 września o godzinie 17.00.

O wiszącym na włosku spotkaniu pisały niemal wszystkie media ogólnopolskie. Zastanawiano się bowiem czy dojdzie do skandalu, kiedy na dwa dni przed meczem, na który wyprzedano już wszystkie bilety, decyduje się o odwołaniu spotkania.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz