O krok od tragedii. Pod 4-letnim dzieckiem załamał się lód [WIDEO]

O krok od tragedii. Pod 4-letnim dzieckiem załamał się lód [WIDEO]
Interwencja policji w gminie Biskupiec
Fot. KMP Olsztyn

W sobotę (27 marca) policjanci z Biskupca otrzymali informację, że na jednej z posesji pod 4-latkiem załamał się lód. Dziecko było pod opieką ojca, który w momencie zdarzenia był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w sobotę w gminie Biskupiec. Dyżurny otrzymał informację, że na stawie na jednej z posesji pod 4-latkiem załamał się lód. Na miejsce pojechały służby. Z relacji ojca dziecka wynikało, że w trakcie spaceru weszli na pomost. W pewnym momencie na lód wpadła zabawka, a 4-latek skoczył z pomostu, następnie pod dzieckiem załamał się lód. 38-latek wyciągnął dziecko z wody i przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Dziecko odzyskało przytomność. Na miejscu obecny był policyjny patrol, straż pożarna i załoga pogotowia ratunkowego, którzy udzielili pomocy poszkodowanemu. 4-latek ostatecznie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

Okazało się, że 38-letni ojciec dziecka był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,5 promila. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeżeli okaże się, że opiekun swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, to może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Tekla 2021-03-29 14:40:22 31.0.*.*
    Brak słów na głupotę tatusia
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2