Data dodania: 2013-08-14 10:33

Iwona Starczewska

Nowy kapitan AZS-u

Drużyna i trenerzy wybrali nowego kapitana zespołu Indykpol AZS UWM Olsztyn. Został nim Maciej Dobrowolski.

Podczas jednego z treningów w okresie przygotowawczym do nowego sezonu – olsztyńscy akademicy i trenerzy wybrali nowego kapitana AZS-u. Jednogłośnie zdecydowano, że najlepiej na to miejsce nadaje się Maciej Dobrowolski.

Sam Dobrowolski nie krył zadowolenia z powrotu do Olsztyna i tego wyróżnienia. Przypomnijmy, zawodnik po ośmiu latach gry w Olsztynie, wyjechał do Austrii gdzie  został rozgrywającym Hot Volleys Wiedeń. Z klubem tym zdobył między innymi mistrzostwo kraju czy Superpuchar Austrii. W 2005 roku powrócił do kraju i podpisał kontrakt ze Skrą Bełchatów. Wtedy dla zawodnika rozwiązał się worek z medalami. Z bełchatowskim klubem Maciej Dobrowolski pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski i trzykrotnie sięgnął po Puchar Polski. Po odejściu ze Skry został rozgrywającym Farta Kielce, gdzie pełnił funkcję kapitana zespołu. Od 2011 roku reprezentował Asseco Resovię Rzeszów, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski oraz srebrny medal Pucharu CEV. Zawodnik w maju tego roku powrócił do Olsztyna i podpisał z klubem dwuletni kontrakt.