Nowy dojazd do obwodnicy na ukończeniu

Wkrótce Olsztyn zyska ważny łącznik z powstającą obwodnicą. Do węzła Pieczewo dojedziemy nową drogą, za której budowę odpowiada Skanska.

W sierpniu 2016 roku Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz  podpisał z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę o dofinansowanie ważnego projektu drogowego.

Mowa o inwestycji „Budowa drogi wojewódzkiej nr AAA w Olsztynie na odcinku od ul. Pstrowskiego do węzła drogowego Pieczewo (S51)” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Koszt robót to ponad 56 mln złotych, a dofinansowanie unijne wynosi 85 proc.

Miasto pozyskało tym samym środki na przygotowanie dokumentacji projektowej, wykup gruntów pod inwestycję, roboty budowlane, nadzór nad realizacją kontraktu oraz promocję projektu.

Po uzyskaniu wsparcia unijnego, miasto mogło rozpocząć realizację inwestycji zakładającej budowę jednego z trzech łączników stolicy regionu z powstającą obwodnicą Olsztyna. Ten projekt dotyczył  niemal 3-kilometrowego fragmentu drogi, dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu, przebiegającego od pętli autobusowej na Osiedlu Mazurskim w kierunku miejscowości Szczęsne i dalej aż do połączenia z planowanym węzłem Pieczewo.

Zgodnie z zapowiedziami inwestora i wykonawcy – nowa droga zostanie ukończona w trzecim kwartale tego roku.

www.olsztyn.eu

"Budowa drogi wojewódzkiej nr AAA w Olsztynie na odcinku od ul. Pstrowskiego do węzła drogowego Pieczewo (S51)"

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • bleh 2018-07-02 21:29:32 88.156.*.*
    Dwa artykuły o tym samym w ciągu 40 minut... Naprawdę?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0