Stomil: nowi zawodnicy i niespodzianka dla kibiców z domu dziecka

Stomil: nowi zawodnicy i niespodzianka dla kibiców z domu dziecka
Fot. Iwona Starczewska/Olsztyn.com.pl

Michał Suchanek i Bartłomiej Niedziela dziś oficjalnie zaprezentowani zostali jako nowi zawodnicy "Dumy Warmii". To właśnie oni, podczas konferencji prasowej, wręczyli podopiecznym olsztyńskiego domu dziecka karnety na mecze Stomilu - to pokłosie akcji charytatywnej, w którą chętnie włączają się kibice biało-niebieskich fundując karnety-ciegiełki.  

Podczas piątkowej, 8 marca, konferencji prasowej prezes Stomilu Olsztyn, Maciej Radkiewicz i trener Piotr Zajączkowi oficjalnie powitali w Stomilu nowych zawodników: Michała Suchanka, wypożyczonego na pół roku z II-ligowego Radomiaka Radom oraz Bartłomieja Niedzielę, który był ostatnio również w drugoligowym Widzewie Łódź. Niedziela podpisał z klubem półroczny kontrakt z opcją przedłużenia.

- Cieszę się, że mamy szeroką kadrę, a przede wszystkim cieszę się z charakteru tych chłopaków. Zawodnicy wiedzieli, że u nas nie jest za bogato, ale każdy z tych piłkarzy zadeklarował chęć przyjścia do nas. Oni udowodnili, że są wartościowymi zawodnikami, że w życiu piłkarza nie liczą się tylko pieniądze - mówi trener Zajączkowski.

Sami zawodnicy mówią wprost, mimo iż trafili do zespołu ''rzutem na taśmę'' są przekonani, że drużyna da z siebie wszystko.

- Cieszę się, że dołączyłem i będę miał okazję zaprezentować się na boisku jak najlepiej. Uważam, że jest to bardzo ciekawy zespół. Liczę, że będziemy niełatwym przeciwnikiem - mówił Michał Suchanek.

W podobnym tonie wypowiadał się Bartłomiej Niedziela. - Cieszę się, że tu trafiłem pod skrzydła trenera Zajączkowskiego i kolegów, z którymi miałem przyjemność grać w innych klubach. Jako zespół na pewno damy z siebie wszystko.

Podczas konferencji nowi zawodnicy wręczyli podopiecznym  olsztyńskiego domu dziecka karnety na mecze Dumy Warmii.

To pokłosie akcji organizowanej przez klub, w której każdy kibic może kupić wirtualny karnet – wpłacając konkretną sumę na konto bankowe klubu. Takie karnety-cegiełki trafiają właśnie do podopiecznych domów dziecka. Można wpłacać po 95, 65 i 30 zł. Każda wpłata to jeden karnet dla jednego dziecka.

- W naszej placówce staramy się rozbudzać w młodzieży miłość do sportu. Nasi chłopcy wiernie kibicują Stomilowi Olsztyn niezależnie od tego, czy jest na szczycie, czy w dołku. Część z nich włącza się również w przygotowanie opraw meczów – mówiła, obecna na konferencji, Katarzyna Malgrem - wychowawczyni olsztyńskiego Domu dla Dzieci ''W Parku'' przy ul. Pstrowskiego 5a.

Galeria

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • Kibicjeszcze... 2019-03-13 10:30:36 5.173.*.*
  A tak z ciekawości pytam. Gdzie gra Wasiak, ten "utalentowany" piłkarz "dumy" Warmii? Nie widzimy go na listach ostatnich rozgrywek. Pyta dawny kolega z drużyny.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Samosiek 2019-03-08 14:08:14 213.184.*.*
  Ciągnie swój do swego - biedni spotkali biednych...
  Odpowiedz Oceń: 0 21 Zgłoś treść
 • kibice Azs 2019-03-08 14:04:15 37.47.*.*
  Do gosc. Won
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • gość 2019-03-08 12:30:08 37.47.*.*
  Już nawet domy dziecka wpłacają na ten biedny i zadłużony stomil. Panie dej pan 10 groszy bo nie mam na chleb dla piłkarza
  Odpowiedz Oceń: 4 43 Zgłoś treść