Nowi piłkarze Stomilu Olsztyn zapowiadają walkę o skład i wyznaczone cele [WIDEO]

Nowi piłkarze Stomilu Olsztyn zapowiadają walkę o skład i wyznaczone cele [WIDEO]
W czwartek odbyła się konferencja Stomilu Olsztyn. Dotyczyła przygotowań i nowych nabytków w zespole. Od lewej siedzą: Jonatan Straus, Mateusz Bondarenko, Piotr Skiba, Sylwester Czereszewski i Piotr Zajączkowski
Fot. Paweł Piekutowski

W czwartek w południe odbyła się konferencja prasowa Stomilu Olsztyn. Dotyczyła okresu przygotowawczego do rundy wiosennej oraz nowych zawodników, czyli Mateusza Bondarenko i Jonatana Strausa, którzy zasilili szeregi „Dumy Warmii”.

Jako pierwszy głos zabrał trener Piotr Zajączkowski, który podsumował przygotowania. Powiedział krótko o przygotowaniach w Cetniewie, gdzie „Duma Warmii” rozegrała dwa sparingi: z Olimpią Elbląg (wygrana 2:1) i Radunią Stężyca (porażka 1:6).

Dla mnie najważniejsze jest to, że praktycznie wszyscy zawodnicy są zdrowi i do naszej dyspozycji. W dniu jutrzejszym jedziemy do Wilna na mecz kontrolny z Żalgirisem. Następne dwa tygodnie jesteśmy na własnych obiektach. Rozegramy dwa sparingi, a następnie wyjeżdżamy na obóz do Nieborowa – wyjaśnił trener.

Piotr Zajączkowski dodał, że niegroźnych urazów nabawili się Wiktor Biedrzycki i Grzegorz Lech, którzy trenują indywidualnie. 1 lutego Stomil Olsztyn zagra ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w Mławie. Trwają rozmowy ws. sparingu, który ma się odbyć 8 lutego.

Mieliśmy grać z Sandecją Nowy Sącz, ale okazało się, że wyjeżdżają na okres przygotowawczy do Chorwacji. Dlatego też poszukujemy nowego sparingpartnera. Prowadzone są rozmowy z jednym z zespołów z Białorusi i czekamy na odpowiedź. W zanadrzu jest zespół Arki Gdynia – tłumaczył trener.

Sylwester Czereszewski, dyrektor sportowy, opowiedział o nowych nabytkach, czyli Mateuszu Bondarenko i Jonatanie Strausie, którzy wzmocnili „Dumę Warmii”. Pierwszy jest zawodnikiem Legii, który grał na wypożyczeniu w Skrze Częstochowa.

Trochę mu tam za ciasno było i uważamy, że to był na pewno piłkarski awans. Musimy trochę postawić na młodzież i zabezpieczyć środkowych obrońców – powiedział Sylwester Czereszewski.

Jego zdaniem także lewa obrona wymagała wzmocnienia, dlatego też zakontraktowano Jonatana Strausa.

Pokazał swoje zalety w pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym w Mrągowie z Białą Piską, gdzie strzelił piękne dwie bramki – dodał dyrektor sportowy.

Teraz klub skupi się na graczach ofensywnych.

Już od najbliższego meczu w Wilnie zaczniemy testować tych zawodników. Na razie nie będę mówił o nazwiskach, bo nie są to piłkarze z pierwszych stron gazet – przyznał Sylwester Czereszewski.

Piotr Skiba skomentował zmiany, które zaszły w klubie z perspektywy zawodnika.

Na plus jest na pewno to, że byliśmy na dwóch obozach. Nie pamiętam, kiedy po raz ostatni tak było. Nowi gracze na pewno wprowadzą świeżą krew do zespołu, podniosą poziom rywalizacji – ocenił bramkarz.

Następnie wystąpił Mateusz Bondarenko, który został wypożyczony z Legii na pół roku. Powiedział o swoich planach na przyszłość.

Jestem bardzo dumny i zadowolony, że dołączyłem do takiego zespołu jak Stomil Olsztyn. Znam historię tego klubu. Od kolegów, którzy tu wcześniej grali, słyszałem same pozytywne słowa o kibicach, którzy wspierają ten klub. Mam nadzieję, że się szybko zaadoptuję i pomogę drużynie spełnić wyznaczone cele – krótko podsumował Bondarenko.

Jonatan Straus, który wzmocni lewą obronę, zapowiada walkę o skład, ale także wyznaczone cele.

Jako dziecko przychodziłem na Stomil, gdy OKS grał jeszcze w III lidze. Piotrka Skibę, Janka Bucholca czy Grzesia Lecha pamiętam z tych czasów. Cieszę się, że mogę się uczyć od takich zawodników różnych rzeczy na treningach. Przyszliśmy z Mateuszem, aby podnieść rywalizację. Będziemy walczyć o to, aby Stomil piął się w górę – zapowiedział Straus.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz