Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Nowa remiza dla strażaków-ochotników z Gutkowa

Nowa remiza dla strażaków-ochotników z Gutkowa
Przekazanie placu pod budowę remizy
Fot. Marcin Kierul/UM Olsztyna

Oficjalnie rusza realizacja budowy nowej remizy strażackiej przy ul. Porannej w Gutkowie. Inwestycja to jeden ze zwycięskich projektów zintegrowanych Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

reklama

Obecnie na terenie osiedla Gutkowo znajduje się remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztyn-Gutkowo, która jest jedyną tego typu jednostką w granicach miasta. Zajmuje ona na podstawie umowy użyczenia z gminą Olsztyn zabytkowy ok. 100-letni budynek byłej obory o wym. 82,8 m2, na który składa się jeden boks garażowy, niewielka świetlica i zaplecze sanitarne.

Jednostka liczy ok. 55 członków czynnych, dysponuje czterema samochodami ratowniczo-gaśniczymi, łodzią ratowniczą oraz dużą ilością innego drobnego sprzętu ratowniczego, który z racji braku miejsca, często jest przechowywany na prywatnych posesjach członków OSP.

Ma się to jednak zmienić. Dzięki środkom z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, przy ul. Porannej powstanie nowa remiza. Na inwestycję składać się będzie budowa boksu garażowego z 4 miejscami postojowymi, części socjalnej, placu manewrowego oraz parkingu.

Dziś, 6 lutego, miało miejsce oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy tego zadania. Koszt prac, które zaplanowano na pół roku, szacuje się na milion złotych.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • jolkaj 2019-02-08 13:31:00 213.184.*.*
    Jeszcze wam się odbije czkawką to głosowanie, jak syreny w środku nocy posłuchacie na osiedlu...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
  • Młoda 2019-02-06 21:32:20 5.173.*.*
    Władze będą miały okazję przeciąć wstęgę i pomysł przypisać sobie. Nie zaproszono Prezydenta na otwarcie obwodnicy więc będzie to na otarcie łez...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 2
  • sąsiadka z Redykajn 2019-02-06 20:33:58 89.228.*.*
    suuuuperrr!!! głosowałam na ten projekt i bardzo się ciesze, że strażakom będzie choć trochę wygodniej :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2

Proponowane artykuły