Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (21 czerwca). Dyżurny Straży Miejskiej w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące sprzedaży zwierząt, prowadzonej z pojazdu na terenie tzw. „pchlego targu”.
Na miejsce skierowano ekopatrol, który potwierdził przekazane informacje. W trakcie kontroli funkcjonariusze zastali osobę oferującą do sprzedaży papużki oraz króliki.

W związku ze stwierdzonym naruszeniem przepisów sprzedający został ukarany mandatem karnym na podstawie art. 37 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt. Funkcjonariusze nakazali również niezwłoczne zaprzestanie prowadzenia handlu zwierzętami.











Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz