Nie Olsztyn a Ostróda wizytówką województwa

Olsztyn, mimo że stolica Warmii i Mazur zdecydowanie przegrywa z Ostródą. Dlaczego? W Olsztynie brak pieniędzy, odważnych decyzji i ciekawych inwestycji.

Olsztyn jest stolicą Warmii i Mazur tylko teoretycznie. W rzeczywistości jest dużo mniej atrakcyjny niż Ostróda.

Olsztyn to niestety: zaniedbane jeziora, brak dobrych hoteli o wysokim standardzie i...basen olimpijski w budowie. Ostróda to zadbane jeziora z trasami spacerowymi, plażami, wyciągiem, duży basen, hotele, a także stadion.

W naszym mieście brakuje ciekawych rozwiązań wykorzystujących jego walory. To dlatego wszelkie projekty przejmuje młodsza siostra Olsztyna - Ostróda.

To tu być może będzie mieszkała i trenowała jedna z reprezentacji narodowych, która w 2012 roku weźmie udział w Mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Umowę w tej sprawie podpisali wczoraj Olgierd Dąbrowski - zastępca burmistrza Ostródy, Halina Gergola - miejski skarbnik oraz Tomasz Szulc - menedżer ds. centrów pobytowych EURO 2012 Polska Sp. z o.o.

Dzięki podpisaniu umowy Ostróda znalazła się w gronie miast, które zostaną umieszczone w specjalnym katalogu. Zostanie on wysłany do wszystkich reprezentacji, które będą rozgrywały swoje mecze podczas mistrzostw Europy. Ostateczny wybór należy właśnie do reprezentacji.
 
W mieście, prócz obiektów sportowych, będzie musiała również powstać infrastruktura dla kibiców oraz dziennikarzy (m.in. pomieszczenie na konferencje prasowe).

Do rozpoczęcia mistrzostw Starego Kontynentu w Polsce i na Ukrainie zostało nieco ponad dwa lata. Mecze będę rozgrywane m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Kijowie, Lwowie i Doniecku.

Źródło: Własne/WWIM

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • tarner 2010-04-05 09:41:05 89.228.*.*
  Ostróda nie jest "młodszą siostrą" Olsztyna jest od niego starsza o ćwierć wieku.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • :) 2010-04-01 13:09:53 83.9.*.*
  stadion w budowie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • zadowolony 2010-04-01 13:04:46 83.9.*.*
  dobrze ze w koncu prezydent zdecydowal ze miasto zagospodaruje nasze jeziora czyli wlasnie plaze, sciezki, narty wodne itp. a stadion? w ostrodzie to raczej nie stadion a boisko
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0