Nie będzie podwyżek dla wychowawczyń w przedszkolach

Nie będzie podwyżek dla wychowawczyń w przedszkolach
Wychowawczynie w przedszkolach nie dostaną podwyżek
Fot. Pixabay.com

Starała się o to Małgorzata Matuszewska-Boruc, która w imieniu olsztyńskich przedszkolanek, złożyła pismo w tej sprawie do urzędu miasta 10 października. Powodem jest cięcie wydatków.

Pismo dotyczyło wzrostu dodatku za wychowawstwo w przedszkolach. Nauczyciele, którzy są wychowawcami klas w szkołach, mają dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 300 zł. Okazało się, że praca w przedszkolu na etacie wychowawcy nie zapewnia tak wysokich świadczeń, bo wynosi 110 zł.

– Wiemy, że w tej materii prowadzone są czynności. Chcielibyśmy, aby pan prezydent przyspieszył sprawę, bo panie zatrudnione w przedszkolu od września powinny otrzymywać dodatek w wysokości 300 zł – mówiła w październiku Małgorzata Matuszewska-Boruc z partii Lewica Razem.

Teraz otrzymała pismo od prezydenta Piotra Grzymowicza.

Dodatek za sprawowanie funkcji wychowawcy klasy wynosi od 90 do 130 złotych. Ten dodatek przysługuje również nauczycielowi, któremu powierzono sprawowanie opieki wychowawczej nad oddziałem w przedszkolu, a środki są planowane w budżecie w wysokości 110 zł za sprawowanie tej funkcji.

– możemy przeczytać w dokumencie.

Aktualnie są prowadzone prace nad zmianą regulaminu, jednak najpierw konieczne jest jego uzgodnienie ze związkami zawodowymi, a następnie poddanie pod obrady rady miasta.

– Wychowawczynie w przedszkolach nie dostaną podwyżki. W budżecie miasta nie ma na to pieniędzy. Teraz jest tylko cięcie wydatków – mówi w rozmowie z nami Małgorzata Matuszewska-Boruc.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Babcia 2019-11-07 17:08:41 37.47.*.*
  To jest nagroda za wieczne popieranie ZNP. Przedszkolanek w tym komunistycznym związku jest chyba najwięcej. Zawsze popierały koleżanki i kolegów po fachu gdy Ci strajkowali. O ile nauczyciele z podstawówek i ponadpodstawówek cos dostają to przedszkolanki nic. Grzymowicz ma gdzieś oświatę i kulturę. Dowody na to są aż nadto widoczne.
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-11-07 14:35:11 83.6.*.*
  Niedługo chyba zostanie wdrożony plan Kononowicza i „niczego nie będzie”.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Wydarzenia w Olsztynie 2019-11-07 10:33:29 5.172.*.*
  Mniej wyjazdów za granicę, mniej aut służbowych w ratuszu, elektronizacja dokumentacji a pieniądze się znajdą. Wstyd dla radnych i prezydenta, że nie doceniają wysiłków przedszkolanek. Dodatkowo robią oszczędności na rodzicach dzieci w wieku przedszkolnym: zakazują zajęć dodatkowych w przedszkolach, zamykają placówki w wakacje. Podwyższają za to: za śmieci, za podatki od gruntu. PS. Brawa dla pani z Lewicy Razem. To jest myślenie przyszłościowe o dzieciach - obywatelach.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • man70 2019-11-07 09:27:07 213.184.*.*
  Moja propozycja: niech sobie ratusz utnie trzynastki.
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna