Nidzica. 15 tysięcy litrów kleju i rozpuszczalnika w lesie [ZDJĘCIA]

Nidzica. 15 tysięcy litrów kleju i rozpuszczalnika w lesie [ZDJĘCIA]
Pojemniki z cieczą znalezione w lesie w Nidzicy
Fot. RDLP Olsztyn

Leśniczy z Nadleśnictwa Nidzica znalazł wczoraj (21 lipca) w lesie aż 15 tysięcy litrów chemicznego płynu. Okazało się, że był to m.in. klej i rozpuszczalnik. Niektóre pojemniki były uszkodzone. Sprawą zajmuje się policja.

Leśniczy z Nadleśnictwa Nidzica otrzymał informację o porzuconych śmieciach przy drodze leśnej. Po sprawdzeniu okazało się, że to około 15 pojemników 1000-litrowych wypełnionych nieznanymi substancjami chemicznymi. Niektóre pojemniki były uszkodzone i wydobywała się z nich gęsta ciecz.

W związku z tym na miejsce wezwano straż pożarną. Strażacy dokonali oględzin i wezwali Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego. O zdarzeniu poinformowano również policję, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Urząd Miejski w Nidzicy.

Okazało się, że były to substancje żywiczne, kleje i rozpuszczalniki, a substancje nie są żrące. Pobrano próbki, aby dokładnie określić rodzaj płynów.

Po zebraniu materiałów Nadleśnictwo Nidzica zajmie się utylizacją substancji chemicznych. Policjanci materiały i wniosek o wszczęcie postępowania skierowali do prokuratury. Za nieodpowiednie postępowanie z odpadami kodeks karny przewiduję karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach w regionie doszło do podobnego zdarzenia. W gminie Purda ktoś wywiózł do lasu i na pole zużyte opony i zbiorniki po paliwie, o czym pisaliśmy a artykule: Policja odkryła nielegalne składowisko opon i zbiorników po paliwie w gminie Purda.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Emerytka 2020-07-23 21:38:18 46.148.*.*
  Ten co wyrzuca śmieci do lasu albo gdzieś indziej po złapaniu powinien dostać sroga karę pieniężna ale również sprzątać na własny koszt ta okolice przez choćby 1 rok a mandat nie 500 zł tylko 50000 wtedy by posmakował tego co zrobił syn był w sanatorium mając 9 lat i ktoś zucil papierek widząc to opiekunka wytłumaczyła dzieci zobaczcie jakie to sanatorium jaet duże i każde dziecko jakby zucila papierek to by go zakryło mój syn ma już 37 lat i pamięta o tym i przekazuje swoim dzieciom
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • Jfhg 2020-07-23 10:12:16 31.0.*.*
  Nie mają sumienia
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • gość 2020-07-22 10:22:17 5.184.*.*
  Taka łajza nigdy się nie nauczy, powinna być za to kula w pusty łeb.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 0