Nasi na gościnnych występach... [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nasi na gościnnych występach... [ZDJĘCIA, WIDEO]
Akcja KAS w województwie pomorskim
Fot. KAS w Olsztynie

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie zajęli ponad 9 ton tytoniu w miejscowości Kamieniec w województwie pomorskim. Dwóch mężczyzn zatrzymano na gorącym uczynku podczas przeładunku towaru.

W miniony piątek (9 kwietnia) pracownicy KAS w Olsztynie zajęli susz tytoniowy podczas działań przeprowadzonych w miejscowości Kamieniec w województwie pomorskim. Dwie osoby, które dokonywały przeładunku suszu tytoniowego z tira do busów z przyczepkami, zostały zatrzymane na gorącym uczynku. Akcja miała dynamiczny charakter.

- Czynności przeprowadzono z użyciem środków przymusu bezpośredniego. Na miejscu pracowali technik kryminalistyki i informatyk śledczy z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W wyniku tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 9 ton tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych oszacowano na ponad 10 mln zł – wyjaśnia Marta Rosiak, oficer prasowy olsztyńskiej KAS.

Wobec zatrzymanych mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. zł oraz 25 tys. zł. Zajęto również samochody, które posłużą jako dowody w sprawie.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lęborku.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Monia989 2021-04-16 12:01:36 82.160.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0