Napad na bank pod Mrągowem. Litwin zatrzymany przez olsztyńskie służby

Napad na bank pod Mrągowem. Litwin zatrzymany przez olsztyńskie służby
Kard z nagrania monitoringu
Fot. KWP Olsztyn

Policjanci z KWP w Olsztynie zatrzymali podejrzanego o napad na bank, do którego doszło w Pieckach (powiat mrągowski). To Litwin, który za pomocą broni sterroryzował obsługę placówki, zabrał pieniądze i uciekł.

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia 2019 roku około godz. 15:20 w Pieckach. Dwaj zamaskowani sprawcy wtargnęli do placówki i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, sterroryzowali pracowników banku, zabrali pieniądze i uciekli w nieznanym kierunku. Złodzieje ukradli około 65 tys. zł w różnych walutach. Cała akcja zajęła im około 100 sekund.

Policjanci przyjechali na miejsce po 5 minutach, jednak sprawcy napadu zdążyli uciec. Funkcjonariusze zabezpieczyli dostępny monitoring, przesłuchali uczestników i świadków zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Śledczy z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili podejrzanych w tej sprawie.

Okazali się nimi dwaj obywatele Litwy. Po zgromadzeniu obszernego materiału dowodowego za 27-latkiem i 28-latkiem zostały wydane Europejskie Nakazy Aresztowania.

- 2 czerwca 2020 r. prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutu dokonania rozboju i skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres 14 dni do listu gończego. Po pozytywnym rozpatrzeniu przez sąd wniosków, prokurator wystąpił do Sądu Okręgowego w Olsztynie o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. W efekcie 27-letni Ignas S. został zatrzymany na Litwie i w dniu 18 września 2020 r. przekazany tutejszej prokuraturze – informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Jednak jeden z zatrzymanych nigdy nie stanie przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Okazało się, że 28-latek zginął w wypadku na Litwie.

Wypadek, w którym zginął jeden z podejrzanych o napad na bank

Drugi z podejrzanych został zatrzymany i wydany przez Litwę stronie polskiej. 27-latek usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 2 do 12 lat. Na wiosek prokuratora decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie, w środę, 23 września, został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • REalMadnes 2020-09-26 13:38:39 37.47.*.*
  Skoro okradli bank a jeden się zabił sam to powinni rodzinę tego co się zabił pozbawić tych pieniędzy pochodzących z kradzieży
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Świński ryj 2020-09-26 12:06:21 195.136.*.*
  To sie nazywa chichot losu..
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Rodowity Olsztynianin 2020-09-25 17:29:46 95.160.*.*
  Refuges welcome...
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść