Na Warmii i Mazurach tydzień o wielokulturowości

Na Warmii i Mazurach tydzień o wielokulturowości
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Shutterstock

Wkrótce inauguracja Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery oraz Europejskich Dni Pracodawcy organizowanych w całym regionie w okresie 21-27 października 2019 roku pod wspólnych hasłem: "Wielokulturowość kapitałem przyszłości". Misją tegorocznych wydarzeń jest uświadomienie mieszkańcom naszego regionu obecności innych kultur w ich najbliższym otoczeniu, pobudzenie do refleksji nad własnymi kompetencjami związanymi z rozumieniem inności oraz ukazanie wielu korzyści wynikających z wielokulturowości.

W realizację misji zaangażowanych jest ponad 250 instytucji i organizacji związanych z partnerstwem lokalnym koordynowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie pn. PAKT dla Rozwoju Poradnictwa Zawodowego. We wszystkich powiatach województwa odbędzie się ok. 400 wydarzeń: konferencji, spotkań, konkursów, quizów, wystaw, warsztatów, wizyt studyjnych i tym podobnych.

- Zależy nam, aby podejmowane przedsięwzięcia ukierunkowane były na ukazywanie wielokulturowości w pozytywnym świetle, wskazywały na szanse i możliwości, jakie tkwią w różnorodnym środowisku. Pozwalały na tworzenie relacji opartych na zrozumieniu i tolerancji - mówi portalowi Olsztyn.com.pl Bożena Piątek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, koordynatorka wydarzeń.

I dodaje: - Chcemy ukazać różnorodność kulturową na Warmii i Mazurach i sprawić aby ciekawość tego, co inne, odmienne, różnorodne przyciągało a nie odpychało.

Zdaniem Piątek, wielokulturowość w otoczeniu to bogactwo doświadczeń,  inny rodzaj myślenia, czy postrzegania rzeczywistości. Funkcjonowanie w kilku kręgach kulturowych i wielojęzykowych sprzyja kreatywności i tolerancji dla odmienności.

Analitycy biznesu wskazują, że firmy o europejskiej historii sukcesu w biznesie to te, które zatrudniają ludzi z całego świata. Szczegółowe informacje na ten temat, czyli dokładnie co i kiedy będzie się działo oraz  w jakich wydarzeniach mogą wziąć udział osoby z zewnątrz można znaleźć na stronie doradca.up.gov.pl, w zakładce "W-M TYDZIEŃ KARIERY 2019".

Portal Miejski www.Olsztyn.com.pl jest Patronem Medialnym wydarzenia.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Multi-Kulti nie działa 2019-10-14 15:42:07 192.40.*.*
    Słowem propaganda. Fakty są takie, że multikulti się NIE SPRAWDZA. Tylko ułamek procenta odrębnych kulturowo imigrantów się asymiluje, sprowadzają swoje rodziny i w ostateczności powstają getta ludzi żyjących z socjalu - jak w Niemczech czy Szwecji. Uczmy się na błędach naszych zachodnich sąsiadów - ograniczajmy muliti-kulti do niezbędnego minimum - skupiając na sprowadzaniu pracowników z regionów bliższych nam kulturowo.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
  • curwer ecu 2019-10-14 04:58:19 5.173.*.*
    "Firmy o europejskiej historii sukcesu,to te które zatrudniają ludzi z całego świata". Czy są przykłady takich firm, . Chyba nie. Bo z pracy czarnych niewolników żyli Amerykanie a nie Europejczycy. Chyba że chodzi o Indykpol którym przestali się interesować nawet Ukraińcy i trzeba przywozić Hindusów, bo taki kolorowy wyżyje za pół dolara dziennie. Jeśli ta rzeźnia prerzuci się na Sudanczykow i Etiopczyków to całkiem odejdą koszty związane z pracą. Tu nie chodzi o przyzwyczajanie do wielokulturowości, tylko o to że polscy pracownicy coraz bardziej się szanują i po prostu nie zaglądają na strony gdzie pracodawca nie da przynajmniej złotówki więcej od płacy minimalnej.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0