Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2022-08-05 09:51

Monika Smolik

Na ulicy, w mieszkaniu, w trakcie legitymowania. Kolejni poszukiwani z regionu wpadli w ręce policji

Na ulicy, w mieszkaniu, w trakcie legitymowania. Kolejni poszukiwani z regionu wpadli w ręce policji
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

W środę (3 sierpnia) policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zatrzymali czterech poszukiwanych. Jedni wpadli w trakcie legitymowania, inny w mieszkaniu. Wszyscy trafili do zakładów karnych.

reklama

Do zatrzymań doszło w środę. Około godz 8 rano w Barczewie policjanci patrolujący ulice miasta wylegitymowali 46-letniego mieszkańca. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyznę, na podstawie nakazu doprowadzenia, należy umieścić w zakładzie karnym, w którym zatrzymany ma spędzić najbliższy rok. 46-latek był poszukiwany w związku z popełnieniem przestępstwa znęcania się nad osobą najbliższą, za co zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany w Olsztynie o godzinie 8:30. Funkcjonariusze pojechali pod wcześniej ustalony adres, pod którym miał przebywać 42-latek, poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy więzienia. Mężczyznę bardzo zaskoczył widok stróżów prawa w jego mieszkaniu. Okazało się, że był on kompletnie pijany, w jego organizmie krążyły 2 promile alkoholu. Zgodnie z nakazem doprowadzenia, 42-latek za znęcanie się nad najbliższymi kolejne 8 miesięcy spędzi w areszcie śledczym.

Również w środę o godzinie 15 podczas legitymowania 50-latka przez policjantów z Barczewa system informatyczny wskazał, że jest on poszukiwany. Mężczyzna przez najbliższe 7 lat będzie oglądać świat zza krat. Tak wysoka kara, to efekt przestępstwa popełnionego przeciwko życiu i zdrowiu.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • ojciec Mateusz 2022-08-05 10:34:18 83.15.*.*
    Jak widać sporo skazanych sobie dalej chodzi i żyje na wolności. Co robi zatem policja?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2

www.autoczescionline24.pl