Na obwodnicy będą montować tablice. Kolejne utrudnienia w ruchu [SCHEMAT]

Na obwodnicy będą montować tablice. Kolejne utrudnienia w ruchu [SCHEMAT]
Fot. GDDKiA w Olsztynie

Kierowcy podróżujący jutro obwodnicą Olsztyna muszą uzbroić się w cierpliwość. Wykonawca zaplanował ustawianie tablic wielkogabarytowych, w związku z tym w okolicach Wójtowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Prace na trasie Olsztyn-Wójtowo (DK 16) zaplanowano na jutro w godzinach 11:00-14:30. Na tym odcinku drogowcy będą montowali wielkogabarytowe tablice docelowego oznakowania pionowego. W związku z tym lewa jezdnia drogi w kierunku Olsztyna będzie zamknięta, a ruch zostanie skierowany na drogę lokalną nr 55 na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w Wójtowie i prowadzony będzie do ronda na węźle Olsztyn Wschód. Kierowcy z ronda na obwodnicę będą mogli dostać się korzystając z węzła lub wjeżdżając do Olsztyna na ulice Lubelską bądź Bublewicza.

- W trakcie prowadzenia robót w miejscu przekierowania ruchu na DL55 będzie ustawiona tablica zamykająca U-26a wraz z uprawnioną osobą do kierowania ruchem. Ruch na jezdni prawej (w kierunku Barczewa) pozostaje bez zmian i utrudnień – informuje Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

Fot. GDDKiA w Olsztynie

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz