MPK Olsztyn pod wrażeniem po Kortowiadzie. Studenci... nic nie zniszczyli

MPK Olsztyn pod wrażeniem po Kortowiadzie. Studenci... nic nie zniszczyli
Fot. archiwum Olsztyn.com.pl

Wczoraj zakończyła się 60. edycja Kortowiady. Studenci świętowali przez cztery dni. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są pod wrażeniem, że w tym roku uczestnicy juwenaliów nic nie zniszczyli.

Przedstawiciele MPK Olsztyn pochwalili na swoim portalu społecznościowym uczestników tegorocznej Kortowiady. Choć studenckie zabawy potrafią być szalone, to w tym roku nie doszło do żadnego poważnego incydentu w komunikacji miejskiej.

- Mamy czym się pochwalić ale przede wszystkim kogo pochwalić - to uczestnicy tegorocznej Kortowiady. Goście olsztyńskich juwenaliów korzystali z tramwajów i autobusów MPK Olsztyn przez cztery dni i - uwaga - nie uszkodzili ani jednego pojazdu i nic z ich wyposażenia. NIC! Pełna kultura - w historii MPK to precedens! Dziękujemy i zapraszamy za rok! - czytamy na fanpage'u MPK Olsztyn.

Policjanci również podsumowali tegoroczne juwenalia. Nad bezpieczeństwem uczestników łącznie czuwało 211 funkcjonariuszy, którzy brali udział w 82 interwencjach. 53 osoby otrzymały mandaty, a 28 osób dostało pouczenie. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło pierwszego dnia, gdy z okna na drugim piętrze akademika wypadł 23-letni mężczyzna. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Kortowiada 2019. 23-latek wypadł z okna akademika. Jego stan jest ciężki.

60. edycja Kortowiady zakończyła się wczoraj. Uczestnicy juwenaliów mogli bawić się na koncertach, odbywających się na Górce Kortowskiej i w namiotach. Na scenie wystąpili m.in. Wilki, Maryla Rodowicz, Cleo czy Sławomir.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Cezary Fabisiak 2019-05-20 20:51:30 46.169.*.*
    A co łaskę zrobili ze nie zniszczyli?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
  • Młoda 2019-05-20 16:38:51 37.47.*.*
    Brawo przyszła inteligencja.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0