Motocyklista, który potrącił 6-latkę będzie miał proces. Sąd nie zgodził się na ukaranie go bez rozprawy!

Motocyklista, który potrącił 6-latkę będzie miał proces. Sąd nie zgodził się na ukaranie go bez rozprawy!
Potrącenie dziewczynki (screen z nagrania)
Fot. Monitoring autobusu miejskiego

Sąd Rejonowy w Olsztynie nie uwzględnił wniosku oskarżyciela publicznego o ukaranie Krystiana Z. bez rozprawy. Sprawca potrącenia 6-letniej dziewczynki w rejonie ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie będzie miał proces.

W piątek (16 października) w artykule: Potrącił 6-letnią dziewczynkę na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie. Sąd bada sprawę, informowaliśmy, że 22 października odbędzie się posiedzenie w sprawie ukarania Krystiana Z., który jest oskarżony m.in. o potrącenie 6-letniej rowerzystki na przejściu dla pieszych i nieudzielenie jej pomocy. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał odpowiednich uprawnień, a jego suzuki nie było dopuszczone do ruchu.

Dziś odbyło się posiedzenie w tej sprawie. Jego przedmiotem był wniosek oskarżyciela publicznego o ukaranie Krystiana Z. bez przeprowadzenia rozprawy.

- Oskarżyciel zmodyfikował swój wniosek i zaproponował wymierzenie surowszej grzywny oraz dodatkowo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym. Jednak obwiniony i jego obrońca nie zgodzili się na orzeczenie surowszego wymiaru kary. W takiej sytuacji Sąd skierował powyższą sprawę na rozprawę i tym samym rozpozna ją w trybie zwyczajnym – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Pierwszy termin rozprawy został wyznaczony na 21 grudnia bieżącego roku.

Oskarżonemu grozi kara grzywny do 5 tys. zł oraz orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Aga 2020-10-23 23:55:21 188.146.*.*
  Czy ktoś już wytłumaczył mamie, że dziecko na pasach puszcza się przed sobą a nie za, nie wiedząc co się dzieje? Czy cały czas tylko będzie o "sprawie motocyklisty, którą żyła cała Polska"? Podejrzewam, że to właśnie ten bus, z którego pochodzi nagranie, zasłonił nieuprawnionemu "kierowcy" pole widzenia, a ten widząc matkę z dzieckiem na rowerze nie wpadł na to, że za nią jeszcze jedzie jedna latorośl. Może i dobrze, że go złapali, ale no ludzie, lincz na nim we wszystkich możliwych mediach, mama szuka sprawcy, ale sobie to rozumiem, nic do zarzucenia już nie ma?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kierowca mpk 2020-10-23 14:52:37 188.146.*.*
  Wiem kto udostępnił nagranie z kamery w autobusie. Ta osoba kabluje na wszystkich za wszystko i dostaje za to premię od dyrekcji. Ale od policji nie udało się uzyskać kasy za nagranie.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • czy tylko same ucieczki 2020-10-22 16:43:21 5.173.*.*
  Ucieczka z miejsca wypadku to zły wybór. Media powinny pisać o sprawcach wypadków, którzy pozostali na miejscu czynu do przybycia pogotowia i policji oraz o złagodzonych wyrokach za to. Przecież w Polsce znajdzie się niejeden. Wciąż jestem pod wrażeniem pijanego kierowcy z Brazylii, który w 2005 r. potrącił kobietę (chyba ciężarną), zdarzenie wyglądało groźnie, ale okazało się ku wielkiej uldze sprawcy że nie. Szybko zawrócił i wziął się do udzielania pomocy , wezwał lekarza i stróżów prawa też.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Mądry Krystek po szkodzie 2020-10-22 14:10:17 88.156.*.*
  I po ci to było Krystek. Postałbyś chwilę z matką. Przeprosił i nie byłoby sprawy. A tak uciekłeś i myślałeś że Cię nie namierzą. A teraz przewalone. Motorkiem sobie nie pojezdzisz. Bo jak tylko na niego wejdziesz. Sąsiad weźmie policję.
  Odpowiedz Oceń: 11 1 Zgłoś treść