Dziś jest: 25.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Data dodania: 2024-04-24 19:45

Aleksandra Sawczuk

Motocyklista Aleksander Gralewicz kolejnym stypendystą Stomilu [WIDEO]

Motocyklista Aleksander Gralewicz kolejnym stypendystą Stomilu [WIDEO]
Stypendystą Stomilu Olsztyn został specjalista od motosportu, Aleksander Gralewicz
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Stypendium w wysokości 6000 zł rocznie otrzymał zapalony fan prędkości i adrenaliny, 14-letni Aleksander Gralewicz. Chłopak rozpoczął swoją przygodę z motocrossem już w wieku 8 lat. Do tej pory idzie jak burza, a w tym roku planuje, m.in. zawalczyć o Motocyklowy Puchar Polski.

reklama

Olek stał się pasjonatem motocykli dzięki swojemu tacie Bartoszowi, który zabierał chłopaka na ekscytujące przejażdżki, a następnie kupił mu pierwszy motor.

Stypendysta wziął udział w pierwszych zawodach już jako ośmiolatek. Dzięki determinacji i pasji, chłopak osiąga spektakularne sukcesy. Ma już na swoim koncie, m.in. wicemistrzostwo Polski Pit Bike SM w klasie Stock 150 Junior oraz mistrzostwo w klasie Stock 125.

W świat motosportu wprowadzał Aleksandra tata

Podczas rozmowy z redakcją portalu Olsztyn.com.pl Olek tłumaczył, iż sport, który uprawia, wymaga wielu godzin spędzonych na treningach.

- Trenujemy dużo, w różnych terminach i przed samymi zawodami. To się odbywa głównie w weekendy, ale motocyklom trzeba poświęcić dużo czasu – mówił.

Obecnie chłopak jeździ na motocyklu o mniejszym gabarycie – pit bike’u. W tym sezonie będzie mógł przesiąść się już na większy pojazd.

Zmiana nastąpi z powodu zbliżających się prestiżowych zawodów, w których stypendysta wystartuje. Olek przygotowuje się do wzięcia udziału w Motocyklowych Mistrzostwach Śląska oraz w Motocyklowym Pucharze Polski.

Stypendysta marzy o zawodowej karierze motocrossowej. Sportowymi autorytetami Olka w tej dyscyplinie są, m.in. jego trener, mogący pochwalić się wielokrotnym mistrzostwem Polski w klasie Superbike – Marek Szkopek, a także legendy, takie jak Marc Márquez oraz Valentino Rossi,.

Młody sportowiec marzy o zawodowej karierze

Podczas wywiadu udzielonego naszemu portalowi Olek stwierdził, iż jego przyszłym celem jest wystartowanie w zawodach o najwyższym, światowym poziomie, takich jak MotoGP.

- Jeszcze długa droga przede mną, ale będę do tego dążył. Tylko nieliczni dostają się do takich wydarzeń – tłumaczył motocyklista.

Stypendium, przyznane Olkowi w ramach akcji „Stomil. Więcej niż klub”, chłopak zamierza przeznaczyć w dużej mierze na części do motocykla, odpowiednie ubrania oraz treningi.

- To bardzo drogi sport. Komplet opon, który wystarcza na jeden weekend, kosztuje 1500 zł. Obecnie szukamy sponsorów, żebym mógł się dalej rozwijać – dodał stypendysta.

Galeria

Komentarze (13)

Dodaj swój komentarz

 • Pytam 2024-04-26 13:07:32 5.173.*.*
  Panowie na ostatnią literę alfabetu, taka podpowiedź: akcje społeczne robi się wtedy, kiedy podstawy są ogarnięte. U was podstawy leżą, kasy nie ma, dlatego ją rozdajecie, pracując nad wizerunkiem? To jest amatorszczyzna i wszystko stoi na głowie. Zamiast podawać środki przeciwbólowe, wy latacie z witaminkami. Mam nadzieję, że jako osoby, które na innowacyjnych biznesach zjadły zęby (nie to co ja, co ja tam wiem) i u których w innowacjach mówi się Sky is the limit, zrozumiecie, o jakiej zawsze aktualnej prawdzie biznesowej mówię. Nie ma tego, co MUSI być, a wy się zajmujecie tym, co FAJNIE by mieć, pod warunkiem że jest cała reszta. Podstawy leżą, a wy rozwalacie i tak szczupłą kasę na PR? PR czego? Potencjalni sponsorzy to z reguły ludzie, którzy potrafią prowadzić biznes, nawet bar. I patrzą na wasze działania. Skąd wniosek, że te tematy zastępcze wyniesione do rangi priorytetów mają dla nich znaczenie? Resztę sobie dośpiewajcie, o ile wgl potraficie, w co wątpię.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Dumny Tata 2024-04-25 14:00:02 46.205.*.*
  Nie mieszajcie polityki z młodym sportowcem. Faktem jest, że chłopak ściga się na asfalcie (z sukcesami), jednak motocross to również jego forma treningu. Niestety nigdy nie mieliśmy obiektu asfaltowego, a teraz i ten motocrosowy został zamknięty. Kibicujcie, nie hejtujcie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3
 • Gik 2024-04-25 10:09:12 2a00:f41:8ef:*
  Motocross czy wyscigi motocyklowe? Kto to pisał
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Motocross Test Pilot 2024-04-25 00:30:15 46.186.*.*
  grzymowicz i jego przydupasy już zadbali żeby ten chłopiec i jemu podobni nie mieli gdzie rozwijać swoich umiejętności, teren toru motocrossowego został sprzedany, na pohybel ......
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 4
 • Olosmolo 2024-04-24 22:23:40 46.205.*.*
  Bardzo Ci kibicuję...!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • Jolanta Miłowksa 2024-04-24 21:55:07 2a00:f41:8ae:*
  Super że w naszym mieście jest taki sportowiec Oby się rozwijał
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0
 • Andrew tate 2024-04-24 21:53:19 2a00:f41:8ae:*
  Ależ sigma
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2

www.autoczescionline24.pl