''Mój Odblask, Moje Życie''

To tytuł akcji, która ma zostać przeprowadzona w szkołach powiatu olsztyńskiego. Dzieci dostaną od olsztyńskich policjantów elementy odblaskowe, które mają chronić je przed niebezpieczeństwem na drogach.

Olsztyńscy policjanci odwiedzą  szkoły podstawowe w Butrynach, Orzechowie i Wrzesinie. W ramach akcji „Mój Odblask, Moje Życie” funkcjonariusze będą rozdawać uczniom elementy odblaskowe. Policjanci będą również rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, jednocześnie zachęcając do noszenia odblasków, dzięki czemu dzieci będą widoczne na często nieoświetlonych drogach powiatu. W piątek olsztyńscy policjanci odwiedzą również szkoły w Sząbruku, Bartołtach Wielkich oraz Ramsowie. Tam również będą rozdawali odblaski i zachęcali maluchy do ich noszenia.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Mamma 2009-12-10 19:54:48
  fakt, świetna akcja. Moze w końcu wzrośnie świadomość dzieci i rodziców
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • TataKierowca 2009-12-09 12:29:22
  Popieram. W końcu coś mądrego nasza policja wymyśliła, a nie tylko fotoradary, które mają być rzekomo lekiem na wszystko.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • MamaKierowca 2009-12-09 12:13:42
  Super akcja, trzeba budować świadomość dzieci, bo dorośli są niereformowalni!! Zwłaszcza dzieci z wiosek,których bezpieczeństwo, a często i życie zależy od tego czy zostaną odpowiednio wcześnie dostrzeżone na nieoświetlonym poboczu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0