Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Data dodania: 2016-10-10 10:28

Iwona Starczewska

Mistrz Świata w wyciskaniu sztangi mieszka w Olsztynie!

Mistrzem Świata w wyciskaniu sztangi leżąc został Polak pochodzący z Olsztyna - Michał Rudziński. Michał uznany został również najsilniejszym zawodnikiem mistrzostw ustanawiając nowy rekord świata.

W miniony weekend w miejscowości Herzberg w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Była to najważniejsza impreza sportowa federacji WUAP. W tym prestiżowym wydarzeniu wzięło udział ponad 150 zawodników z całego świata.

Wśród nich nie mogło również zabraknąć najlepszego zawodnika polskiego – Michała Rudzińskiego. Zawodnik z Olsztyna zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii 140 +, jednakże największym jego osiągnięciem jest zdobycie tytułu OPEN ABSOLUT w formule RAW z nowym rekordem Świata i Europy federacji WUAP tj. 290 kg. W tej kategorii klasyfikowani są wszyscy zawodnicy z poszczególnych wag, czyli zawodnik ten odebrał również medal najsilniejszego ze wszystkich zawodników biorących udział w Mistrzostwach Świata.

Michał Rudziński reprezentuje olsztyński klub Sukces Olsztyn. Ma na swoim koncie takie tytuły w wyciskaniu sztangi leżąc jak: Mistrz Europy 2015, Mistrz Polski 2016 oraz 2014.

Ponadto jest jedynym Polakiem, który wycisnął na oficjalnych zawodach największy ciężar.

Smutne jest jednak to, że pomimo tak wysokich osiągnięć olsztynianina, a tym samym ogromnej promocji dla miasta, regionu i kraju, nie widać żadnego wsparcia finansowego ze strony władz samorządowych gminy, województwa, czy kraju.