Miłośnicy klasycznych pojazdów rozdali małym pacjentom prezenty [ZDJĘCIA]

Miłośnicy klasycznych pojazdów rozdali małym pacjentom prezenty [ZDJĘCIA]
Akcja "Leczymy Klasykiem na Święta"
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

W niedzielę, 20 grudnia, miłośnicy klasycznych samochodów z grupy Klasycznajazda.pl zorganizowali akcję „Leczymy Klaskiem na Święta”. Jej przedstawiciele rozdali pacjentom Szpitala Dziecięcego w Olsztynie prezenty.

W niedzielę miłośnicy klasycznych aut zorganizowali akcję „Leczymy Klasykiem na Święta”. W tym celu przyjechali swoimi pojazdami pod budynek Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. W ten sposób chcieli przekazać wsparcie małym pacjentom, bo nie każde dziecko opuści placówkę na okres świąt.

- To nie jest pierwsza akcja „Leczymy klasykiem”. Organizujemy ją od lat i zawsze jedziemy do dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Przywozimy im prezenty, organizujemy różne atrakcje, konkursy, pokazujemy im nasze auta. Skoro w tym roku dzieci nie mogą wyjść na zewnątrz, postanowiliśmy przed świętami przyjechać do nich z prezentami, bo na święta zostanie tutaj około 100 dzieci. Dlatego ruszyło nas to, rzuciliśmy w mediach społecznościowych hasło: „Przywieźcie maskotki, kredki, pluszaki”, żeby te dzieciaki coś dostały – wyjaśnił nam Bartosz Gołębiowski, jeden z inicjatorów akcji.

Miłośnicy klasycznych pojazdów rozdali pacjentom szpitala m.in. pluszaki czy kolorowanki. Mali pacjenci, którzy mogli opuścić szpital, mogli z bliska przyjrzeć się klasycznym samochodom. Na święta około 100 dzieci będzie musiało pozostać w szpitalu.

Grupa Klasycznajazda.pl powstała w Olsztynie, ale jej członkowie pochodzą z całego województwa, a nawet z innych miast Polski.

2147382000

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Olsztyniak 2020-12-22 21:25:42 83.5.*.*
    pomoc istnieje teraz tylko na pokaz, aby pochwalić się nią w gazecie i na zdjęciach...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 2
  • Brawo. 2020-12-21 20:20:55 88.156.*.*
    Brawo.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
2147382000