Miliony na wodociąg do Dywit. Budowa dużego osiedla nie jest zagrożona

Miliony na wodociąg do Dywit. Budowa dużego osiedla nie jest zagrożona
Fot. budowa osiedla Sterowców

Radni gminy Dywity podjęli decyzje o wprowadzenie do budżetu znacznych środków na budowę wodociągu, który połączy nowo budowane osiedle tuż za granicami Olsztyna z miejscowościami Dywity, Ługwałd i Różnowo.

Gmina Dywity planuje dużą inwestycję wodociągową, która pozwoli największym jej miejscowościom na korzystanie z wysokiej jakości wody z Olsztyna. Chodzi o wykonanie wodociągu z Osiedla Sterowców do Dywit, Różnowa i Ługwałdu, budowę sieci wod-kan. na Osiedlu Sterowców oraz przebudowę niektórych awaryjnych odcinków kanalizacji sanitarnej w Dywitach, Słupach i Kieźlinach. Większość inwestycji ma być dotowana ze środków unijnych, o które wystąpią Gmina Dywity i miasto Olsztyn.

Samą magistralę wodociągową z Olsztyna do Osiedla Sterowców doprowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Olsztyna również z funduszy unijnych.

- Cieszę się, że wszyscy radni zagłosowali za inwestycjami, które są strategiczne z punktu widzenia dalszego rozwoju Gminy Dywity – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

Realizacja inwestycji ma być rozłożona na lata 2016-18. W bieżącym roku dopięte zostaną sprawy dokumentacji technicznych i projektów.

Oczywiście pod warunkiem, że Gmina Dywity i miasto uzyskają dofinansowanie unijne, a jest na to duża szansa ze środków z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” przeznaczonych na rozwój gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracjach.

Cała inwestycja na terenie Dywit ma wynieść 9 mln złotych, a 85 procent tej kwoty miałoby pochodzić właśnie z dotacji.

2147382000

Źródło: Gmina Dywity/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • a ić 2016-02-29 14:25:07 0..*.*
    zajebiscie, czyli miasto i tak sie dołoży do tego żeby inna gmina miala z tego podatki...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
2147382000