Milionowe straty po pożarze w koszarach. Ruszyła zbiórka pieniędzy na remont Banku Żywności

Milionowe straty po pożarze w koszarach. Ruszyła zbiórka pieniędzy na remont Banku Żywności
Dogaszanie pożaru w koszarach, do którego doszło wczoraj w nocy
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Wczoraj pisaliśmy o pożarze, do którego doszło w nocy. W jego wyniku spłonęły pomieszczenia Banku Żywności oraz redakcji magazynu Made In Warmia & Mazury. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na remont banku.

Przypomnijmy, do pożaru doszło wczoraj po godz. 2 w nocy. Strażacy dogaszali ogień do godz. 11. W koszarach znajdują się siedziby wielu firm, ale najbardziej ucierpiały dwie. Spłonęła redakcja magazynu Made In Warmia & Mazury oraz część budynku należącego do Banku Żywności w Olsztynie. Wstępnie traty oszacowano na 5 mln zł.

- Otwarta miesiąc temu Kuźnia powstała dzięki finansowaniu unijnemu, wsparciu sponsorów, darczyńców, dzięki zbiórkom publicznym i ofiarnej pracy wielu ludzi. Miała służyć społeczeństwu i wspierać misję Banku Żywności w Olsztynie. W tej chwili czekamy na decyzję nadzoru budowlanego odnośnie dalszej eksploatacji budynku. Wszyscy jesteśmy w wielkim szoku, to nasz wielki dramat i wszystkich osób, które korzystały z pomieszczeń Kuźni - mówiła wczoraj Edyta Jermakow, specjalista ds. komunikacji Banku Żywności w Olsztynie.

Wielomilionowych strat nie da się pokryć z budżetu banku. Jednak jego przedstawiciele nie załamują rąk i założyli wczoraj zbiórkę pieniędzy pod nazwą "Zbiórka na usuwanie skutków po pożarze Kuźni Społecznej w Olsztynie".

- Nie damy spłonąć naszym marzeniom! Sami nie udźwigniemy rozmiaru zniszczeń. Dziś prosimy Was o pomoc. Organizujemy zbiórkę finansową na usuwanie skutków pożaru. Wyspecjalizowane ekipy do uprzątnięcia zgliszczy są potrzebne od zaraz – piszą na profilu zbiórki jej organizatorzy.

Bank Żywności i Kuźnia Społeczna w ten sposób chcą uzbierać milion złotych. Tylko przez kilkanaście godzin datek przekazało ponad 300 darczyńców. Na tę chwilę (godz. 12:15) zebrano 28 027 zł. Zbiórkę można znaleźć TUTAJ. Datki można również przelewać bezpośrednio na konto Banku Żywności w Olsztynie, numer konta:  06 1930 1611 2400 0400 4551 0005, tytuł przelewu: Gasimy pożar.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • wesoły trefniś 2019-10-19 18:09:23 81.190.*.*
  Szwagier kupił w salonie nowego mercedesa. Drogi jak diabli, ale stać go było bo jest rolnikiem i ma dotacje. Kupił tylko po to aby mieć i od święta pojechać nim do kościoła. Nie dziwi mimo wszystko to, że szwagier ubezpieczył tego merca od wszelkich ryzyk na pełną wartość. Jak mówi, strzeżonego Pan Bóg strzeże, ale polisa musi być. Garaż w którym trzyma nową furę spełnia wymagania przeciwpożarowe, tak na wszelki wypadek. Kilkaset tysięcy złotych jest tego warte. Tym bardziej żal straty jaka poniósł bank żywności. Kilka milionów to nie w kij dmuchał.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • gremo 2019-10-18 19:11:21 95.160.*.*
  Spokojnie z tym odkoszodowaniem. Tu chodzi o 5mln zł i uwierzcie mi, że firma ubezpieczeniowa nie wypłaci tak szybko pieniądzy. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę pożaru, jeżeli ktoś celowo lub przez swoją głupotę podpalił ten budynek to możecie pożegnać się z ubezpieczeniem. Sprawa potrwa latami.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 4
 • zosiakkfgg 2019-10-18 17:32:17 77.111.*.*
  Podobno Hitler podpalił Reichstag dla reklamy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • erftghgtrerfgb 2019-10-18 17:29:31 37.109.*.*
  Przecież mają ubezpieczenie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0