Mieszkaniec Kaliningradu przewoził skradzione w Niemczech rowery. Wpadł na granicy w Grzechotkach

Mieszkaniec Kaliningradu przewoził skradzione w Niemczech rowery. Wpadł na granicy w Grzechotkach
Skradzione w Niemczech jednoślady
Fot. W-MOSG

Wczoraj (25 października) w nocy funkcjonariusze straży granicznej w Grzechotkach zatrzymali mieszkańca Kaliningradu, który przewoził rowery. Okazało się, że jednoślady zostały skradzione na terenie Niemiec.

Do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski podjechał mercedesem sprinterem 31-letni kierowca. Mieszkaniec Kaliningradu przewoził z Niemiec do Rosji 59 sztuk używanych rowerów. W trakcie kontroli strażnik graniczny nabrał podejrzeń co do legalności pochodzenia niektórych jednośladów.

- Rowery w bardzo dobrym stanie technicznym były tak umiejscowione, by uniemożliwić kontrolującemu sprawdzenie numerów identyfikacyjnych. Funkcjonariusz z PSG w Grzechotkach nie odpuścił i częściowo rozładowano towar, by dokonać skutecznej kontroli pochodzenia jednośladów. Jak się okazało funkcjonariusz SG nie mylił się, 2 rowery pochodziły z kradzieży. Potwierdzili to funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Pierwszy został skradziony w sierpniu, a drugi w październiku br., w Paderborn na terenie Niemiec – informuje Mirosława Aleksandrowicz, oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na miejsce wezwano policjantów z Braniewa, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Mieszkaniec Kaliningradu po przesłuchaniu został zwolniony. Do Rosji ruszył bez dwóch rowerów.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • werfg 2020-10-27 14:07:59 94.254.*.*
  powinni wprowadzić prawo, żeby konfiskować wszystko w takim przypadku na granicy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Świński ryj 2020-10-26 20:13:06 195.136.*.*
  Jak to jest ? lapia goscia z kradzionymi rowerami i go wypuszczaja?skoro je przykitral na pace tak zeby ciezko bylo je zobaczyc tzn. ze wiedzial ze sa kradzione a byc moze nawet sam je ukradl.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • kawalarz 2020-10-26 16:17:52 31.60.*.*
  Był kiedyś taki dowcip: "Kto wynalazł rower? Rosjanin! Po wojnie, u Niemca, na strychu!".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0