Miejscowość pod Dobrym Miastem doczeka się własnej obwodnicy. Ruszył przetarg

Miejscowość pod Dobrym Miastem doczeka się własnej obwodnicy. Ruszył przetarg
Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Smolajn
Fot. GDDKiA Olsztyn

Smolajny w gminie Dobre Miasto doczekają się własnej obwodnicy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie ogłosiła przetarg na budowę drogi w ciągu DK 51.

GDDKiA w Olsztynie ogłosiła dziś przetarg na budowę obwodnicy Smolajn. Umowa z wykonawcą prawdopodobnie zostanie podpisana w grudniu 2020 r.

- Inwestycja będzie polegać na rozbudowie drogi w istniejącym i częściowo w nowym śladzie, o łącznej długości 1,76 km. W ramach zadania zostaną wybudowane dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, dwie pary zatok autobusowych, przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2021-2023 – informuje Karol Głębocki, rzecznik GDDKiA w Olsztynie.

Głównym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i podróżnych poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości. W ten sposób poprawią się przepustowość, warunki oraz bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego.

- Droga krajowa nr 51 w tym rejonie stanowi północny wylot z Olsztyna w kierunku granicy państwa. Dzięki budowie obwodnicy nastąpi poprawa parametrów drogi krajowej, co pozwoli na zachowanie stałej prędkości na całym odcinku objętym tą inwestycją. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju – dodaje Karol Głębocki.

Obwodnica Smolajn powstanie w ramach programu budowy 100 obwodnic w latach 2020-2030. Projekt obejmuje m.in. budowę obwodnic Olsztyna i Dywit, Gąsek, Pisza oraz Szczytna.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • DM 2020-07-31 15:22:13 188.146.*.*
    A co z obwodnica Dobrego Miasta ? Od Olsztyna do wylotu na Braniewo ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0