Michał Brański, większościowy właściciel Stomilu Olsztyn, wyznaczył zespołowi nowe cele

Michał Brański, większościowy właściciel Stomilu Olsztyn, wyznaczył zespołowi nowe cele
Michał Brański, nowy właściciel Stomilu Olsztyn
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W sobotnie południe przewodniczący Rady Nadzorczej Stomilu Olsztyn S.A., Michał Brański, zamieścił na swoim koncie na Twitterze oświadczenie skierowane do kibiców i sympatyków olsztyńskiego klubu.

Gra odmłodzonym składem, rozwój piłkarskiej "młodzieży" i walka o środki z programu Pro Junior System - to główne cele jakie przedstawił w krótkim oświadczeniu większościowy właściciel Stomilu Olsztyn, Michał Brański, na najbliższe siedem kolejek w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia (pisownia oryginalna):

Kibice Stomilu Olsztyn,

jako przewodniczący Rady Nadzorczej Stomilu Olsztyn S.A. kilka dni temu wyznaczyłem zarządowi klubu oraz sztabowi trenerskiemu nowe cele, które mamy do zrealizowania do końca sezonu. Sezonu, w którym graliśmy poniżej Waszych oczekiwań za sprawą serii błędnych decyzji - a który przecież miał dostarczyć emocji walki o baraże!

Klub stoi na pewnych nogach, oddłużony, jest rzetelnym pracodawcą, kończymy 2,5-roczny okres porządków. Klub, który ma oparcie ma w mieście, kibicach i sponsorach.

Cele na 7 ost. kolejek:

1. Gra odmłodzonym zespołem - złapanie “czucia”, jak wyglądać będzie następny sezon i w których formacjach potrzebujemy korekt, a w których na pokładzie mamy już obiecujących zawodników, którzy są inwestycją w przyszłość.
2. Rozwój piłkarskiej “młodzieży” (17-26 lat) i zbieranie doświadczenia na boiskach Fortuna 1 liga.
3. Wreszcie - walka o punkty w ligowej tabeli, ale też walka o środki z Pro Junior System, które posłużą w okienku letnim do wzmocnień transferowych (nawet 1,6 mln zł).

Od teraz do końca sezonu przyświecają nam dbałość o budżet na przyszły rok, przegląd kadr oraz rozwój następnego pokolenia graczy.

Do Radomia Duma Warmii jedzie po 3 punkty!

Z biało-niebieskimi pozdrowieniami,
Michał Brański

- W ostatni czwartek mówiliśmy (z trenerem Piotrem Klepczarkiem - dop. autor) o potrzebie dawania większej liczby minut naszym młodzieżowcom - przyznał na łamach portalu Onet, Michał Brański. - Usłyszałem zapewnienia, że ten plan zrealizujemy i ja się tego trzymam. Wiem, że to wywołuje pewne nerwowe reakcje u poszczególnych zawodników. Nie dziwię się temu, bo każdy chce grać jak najwięcej, taka jest praca sportowca i jego cel. My musimy być jednak niezłomni i podchodzić do tego bezkompromisowo.

I dodał: -  Nie obawiam się reakcji kibiców. Wiem, że fani chcą mieć pewność, że drużyna zmierza w dobrym kierunku i że mamy na nią plan. Kibic nie chciałby drużyny bez steru, która nie ma wyznaczonego kierunku i dryfuje bezwładnie. My mamy plan, który daje nadzieję na lepszą przyszłość do Stomilu.

Obecnie piłkarze "Dumy Warmii" zajmują 14. pozycję w ligowej tabeli. Już w najblższą niedzielę zmierzą się z aspirującym do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej Radomiakiem Radom. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:10.

Z kolei nieoficjalny serwis traktujący o pierwszoligowcu z Olsztyna poinformował w sobotnie popołudnie, że doszło do zmiany na stanowisku prezesa Akademii Sportu Stomil Olsztyn. Stery po Andrzeju Królikowskim przejął Marcin Wincel. Pomagać ma mu Jakub Dujko-Domański.

Marcin Wincel to wychowanek Stomilu Olsztyn. W klubie grał jeszcze w czasach Ekstraklasy. Zadebiutował jako 19-latek, a łącznie zagrał w czterech meczach. Potem jeszcze raz trafił do olsztyńskiego klubu i grał wiosną w sezonie 2008/2009.

W ostatnim czasie Marcin Wincel pełnił funkcję wiceprezesa Warmii Olsztyn, a jeszcze wcześniej był prezesem klubu z alei Sybiraków.

Źródło: własne, Onet, stomil.olsztyn.pl

Komentarze (31)

Dodaj swój komentarz

 • Nrx 2021-05-03 16:19:19 5.173.*.*
  Stop sponsorowaniu przez miasto tego śmiesznego klubiku! Należy go zlikwidować na amen, ten rozsypujący się komunistyczny twór zburzyć, a w jego miejsce postawić nowe bloki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3
 • Stulej Olsztyn łokaes 2021-05-03 15:24:04 88.156.*.*
  Jak to możliwe, że Stomil mający sponsora w postaci Pana Brańskiego i miasta gra o wiele gorzej, niż Stomil sprzed kilkul lat, gdzie nie było pieniędzy?! NIEUDACZNICY.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • docho 2021-05-03 13:20:15 95.49.*.*
  Nie ma czegos takiego jak praca sportowca. Sport to zajęcie a nie praca.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • zorro 2021-05-03 12:38:43 89.64.*.*
  Cel jest jeden panie Brański, utrzymać się w 1 lidze, a z tymi miernotami w składzie moze być ciężko...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Irek 2021-05-03 09:05:04 5.173.*.*
  Wincel??? Hhhhhaaaaa buuuaahhaa. Ręka rękę myje. I jeszcze ten drugi krętacz. Syf i kombinatorstwo na całego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • tyl 2021-05-03 08:46:26 5.172.*.*
  Panie Brański celem powinno być utrzymanie się w lidze bo znowu przegrali i znowu rzut karny widać że to tradycja w Stomilu że na każdym meczu czerwona kartka z pseudotrenerem włącznie, kiedyś tak grali w peegerach a dzisiaj Stomil gra nie lepiej, opowiadał mi jeden z zawodników że jak chciałeś mieć wolne wekendy to najlepiej było dostać czerwoną kartkę a klub i tak płacił a gdyby tak nie płacić i jeszcze dołożyć karę za osłabienie drużyny ale do tego potrzebny jest prezes z jajami a w Stomilu nie ma takiej osoby i proszę nas nie obrażać mówiąc duma warmii
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • rolo 2021-05-03 01:52:14 89.64.*.*
  W Stomilu nie ma piłkarzy, są tylko wkladki do koszulek! Bez ambicji, honoru i bez umiejętności. Stomil to był kiedyś...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • Śmiechłem 2021-05-02 23:28:10 88.156.*.*
  Olsztyńscy nieudacznicy ze Stuleja Olsztyn bierzcie przykład z Rakowa Częstochowa!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • Fm 2021-05-02 22:54:14 31.60.*.*
  Dla mnie żałosne jest to, że Stomil od lat gra bez ambicji. Byle się utrzymać i koniec. Płaczą, że mało pieniędzy, że sponsorzy itp. Hej, jeśli zaczniecie grać sponsorzy sami przyjdą. Wasze myślenie nie ma sianka nie ma granka nie działa. To ma być nie ma sianka bez granka. Jeśli widzicie, że 1 liga was przerasta, że nie dajecie rady to blysnijcie w pucharze. Wtedy będzie kasa. A tu wieczne jęczenie, że malo i mało. Od lat wiecznie jedno, utrzymanie. To za mało, czas do roboty !!! Właściciel powinien określić płatności. Za wygraną i Remus jest kasa, za przegraną nic. Jak w robocie ktoś spieprzy to kasy nie dostaje. Właścicielu, weź się za nich.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • CieKawy 2021-05-02 22:48:49 31.0.*.*
  A co w Warmii osiągnął pan Marcin Wincel? Czy te sukcesy gwarantują dobre zarządzanie Akademią?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 2