Miasto postara się o dofinansowanie na przebudowę kilometrów sieci kanalizacji deszczowej

Miasto postara się o dofinansowanie na przebudowę kilometrów sieci kanalizacji deszczowej
Przebudowa sieci na terenie ulicy Partyzantów
Fot. ekomobilny.olsztyn.eu

Jeszcze w tym miesiącu radni przyjmą uchwałę w sprawie upoważnienia do złożenia wniosku o dofinansowanie oraz przyjęcia do realizacji przedsięwzięcia „Rozbudowa systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie Miasta Olsztyna”. To ważna formalność na drodze do przebudowy kilometrów sieci kanalizacji deszczowej w stolicy Warmii i Mazur.

Termin złożenia wniosku o dofinansowaniew w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 zadania przypada na 31 sierpnia tego roku. Aby możliwe było wystąpienie o dotację konieczne jest przyjęcie przez radnych uchwały upoważniającej do złożenia wniosku oraz przyjęcia do realizacji przedsięwzięcia. Rajcowie zajmą się tym podczas najbliższej sesji 29 sierpnia.

Jak czytamy w uzasadnieniu, zadanie obejmuje między innymi przebudowę kanalizacji deszczowej na terenie pętli autobusowej przy ul. Barcza/Wańkowicza, na ulicy Promienistej, czy kanalizacji deszczowej na terenie planowanej rozbudowy linii tramwajowej, przy budowie węzła przesiadkowego przy Dworcu Głównym oraz przy przebudowywanej ulicy Partyzantów i Pieniężnego.

Projekt ''Rozbudowa systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie Miasta Olsztyna” obejmuje także budowę sieci kanalizacji deszczowej w ul. Żiżki umożliwiającej odprowadzenie wód opadowych z rejonu posesji przy ul. Lipowej 15A, odwodnienie terenu Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Żołnierskiej 15, budowę sieci kanalizacji deszczowej w ul. Maryny Okęckiej Bromkowej, ul. Frisze, przebudowę zbiornika retencyjnego przy ul. Drozdy – Zięby, czy budowę zbiorników retencyjnych w ramach projektu „Budowa drogi wojewódzkiej nr AAA w Olsztynie na odcinku od ul. Pstrowskiego do węzła drogowego Pieczewo”.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Sympatyk PO 2018-08-26 21:55:13 94.254.*.*
  Cieszę się z faktu że jesteśmy po źniwach i doźynkach. Wkrotce WYKOPKI. Olsztyn mam nadzieję, że zostanie przewietrzony...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Ols 2018-08-22 18:50:04 95.160.*.*
  A przejście podziemne na dworcu?jak zwykle zlewane.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Ryszard Ochódzki 2018-08-22 12:22:00 83.6.*.*
  Kluczowe słowo „postara się”
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0