Miał bluzę z napisem ''pozdrowienia do więzienia''. Nie spodziewał się, że sam w nim wyląduje...

Miał bluzę z napisem ''pozdrowienia do więzienia''. Nie spodziewał się, że sam w nim wyląduje...
Fot. KMP Olsztyn

Pod koniec marca policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie, że do jednego z mieszkań wtargnęło dwóch napastników, którzy ukradli m.in. telefon czy telewizor. Dzień później ci sami sprawcy zaatakowali przypadkowego przechodnia i go okradli.

Olsztyńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozbojów na terenie miasta. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło 26 marca. Poszkodowany mężczyzna powiedział, że do jego mieszkania wtargnęło dwóch napastników, którzy siłą ukradli mu dokument tożsamości, telewizor, dekoder i telefon komórkowy. Funkcjonariusze przystąpili do ustalania sprawców.

Następnego dnia na komendę wpłynęło kolejne zgłoszenie rozboju. Tym razem w okolicy ul. Dąbrowszczaków dwóch mężczyzn zaatakowało przypadkowego przechodnia, siłą zabierając mu telefon komórkowy i srebrny łańcuszek.

Podczas wykonywania czynności policjanci zatrzymali podejrzanych. Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego, okazało się, że 24-latek oraz 26-latek są odpowiedzialni za oba rozboje. Mężczyźni przyznali się do winy.

Sąd zastosował wobec obu sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • AntyPatus 2021-04-06 12:57:53 194.99.*.*
  Ja to uważam że zwierzęta i patologię takie jak ta należy zlikwidować mechanicznie. Podatników nie stać na utrzymywanie takiego gówna Teraz przez kilka lat w więzieniu. Rozwiązanie ostatecznej kwestii polskiej patologii powinno odbywać się następująco pobieramy zdrowe narządy dla potrzebujących ludzi a resztę wrzucamy do wilka na gałęzie do zmielenia i bez prawa pochówku. Na zmielone resztki każdy prawy obywatel miałby możliwość na szczania a nawet postawienia klocka. I tak z wami patologio
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 3
 • Lowca 2021-04-06 12:52:08 77.111.*.*
  Dobrzeee, jechane z patusami. Na taki element powinny byc sezony lowieckie jak na zwierzeta.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • Obserwator 2021-04-06 12:40:59 142.93.*.*
  Na Śródmieściu i Zatorzu jest pełno młodych patusów. Dlatego należy co jakiś czas robić czystki i prowokacje. Chociaż na 3 miesiące będzie spokój. To jest efekt mieszkań komunalnych. Statystyka robi swoje.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 4