''Mazury Cud Natury'' na Rajdzie Barbórka

W Warszawie już za 4 dni odbędzie się 47. Rajd Barbórka, w trakcie którego będzie można zagłosować na Jeziora Mazurskie. W promocji kampanii ''Mazury Cud Natury'' weźmie udział Radosław Typa, znany rajdowiec z Ornety, uczestnik warszawskiego rajdu.

Rajd Barbórka, czyli Kryterium Asów ulicy Karowej, kończy sezon rajdowy w Polsce. Rozgrywany jest od 1962 roku. Jego wyniki nie liczą się w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, mimo to przez zawodników uważany jest za jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w Polsce.

Tegoroczna Barbórka odbędzie się 5 grudnia 2009 roku. Trasa składa się z siedmiu odcinków specjalnych: Bemowo, Cytadela, Żerań oraz Karowa. Odcinki Cytadela i Żerań będą powtarzane, ale w odwrotnym kierunku.
 
- Raj Barbórka to rajd z wieloletnimi tradycjami, przyciąga co roku najlepszych polskich rajdowców, dziennikarzy motoryzacyjnych oraz rzesze kibiców – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Będziemy trzymać kciuki za reprezentantów naszego regionu – Radosława Typę i jego pilota Macieja Wisławskiego. A w przerwie między kolejnymi odcinkami będzie można zagłosować Jeziora Mazurskie w konkursie New7Wonders. 

W przeszłości Rajd Barbórka wygrywali m.in. olsztyńscy zawodnicy – Marian Bublewicz (w 1980, 1983, 1987 i 1989 roku) oraz Krzysztof Hołowczyc (w 2001 roku). W dwóch ostatnich wyścigach zwycięzcą okazał się Tomasz Kuchar, aktualny wicemistrz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego/własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • :) 2009-12-01 20:24:47
  zgadzam sie z kibicem-kryterium asów jedynie, ul. karowa jest ostatnimz etapow, ale rajd nie odbywa siie tylko na niej ale co do promocji to co za roznica czy za darmo czy nie?? przeciez slowo promocja nie ma chyba znaczenia, ze cos sie robi za darmo?? warunkow wspolpracy Typy nie znamy wiec tu akurat sie nie wypowiem, ale pierwszy autor ma racje!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Promocja :) 2009-12-01 15:32:16
  "w promocji weźmie udział Radosław Typa". Jak to weźmie udział w promocji. Za darmo? Po prostu chyba kampania jest jednym z jego sponsorów i tyle. Nie sądzę, aby kierowca dał sobie okleić auto z dobrego serca, bo to za dużo kosztuje. "Mazury cud natury" jest po prostu jednym z jego sponsorów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • kibic 2009-12-01 15:29:38
  Kryterium Asów, a nie Kryterium Asów ulicy Karowej. Rajd nie odbywa się tylko na Karowej. Karowa to jedynie jeden najbardziej znany i widowiskowy OS. Oficjalna nazwa imprezy to 47. Rajd Barbórka. W podtytule impreza ma "Kryterium Asów".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0