Makabryczne znalezisko w lesie pod Bartoszycami. Ktoś wyrzucił szczątki bydła [ZDJĘCIA]

Makabryczne znalezisko w lesie pod Bartoszycami. Ktoś wyrzucił szczątki bydła [ZDJĘCIA]
Szczątki bydła porzucone w lesie Nadleśnictwa Bartoszyce
Fot. RDLP w Olsztynie

Makabrycznego odkrycia dokonali leśnicy z Nadleśnictwa Bartoszyce. Nieznany dotąd sprawca porzucił w lesie rozkładające się ciała zwierząt. Sprawa trafiła na policję.

Ktoś wyrzucił do lasu olchowego w Nadleśnictwie Bartoszyce co najmniej sześć ciał krów. Jeszcze więcej szczątków znaleziono na prywatnym polu sąsiadującym z gruntami Skarbu Państwa, zarządzanymi przez Lasy Państwowe.

- Sprawę prowadzi obecnie policja, a leśnicy – jeśli policjantom uda się znaleźć winowajcę – wystąpią w niej w roli w oskarżyciela posiłkowego. Na razie jednak najpilniejsze zadanie to usunięcie padliny z lasu. A nie będzie to ani proste, ani tanie bo martwe zwierzęta leżą w utworzonym przez bobry zalewisku. Bartoszyccy leśnicy liczą, że kosztami akcji utylizacyjnej uda się obciążyć sprawcę. O ile ten oczywiście się znajdzie – wyjaśnia Adam Pietrzak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Nie jest to pierwsze zaskakujące znalezisko na terenie lasów. Latem 2019 r. w Nadleśnictwie Kudypy leśnicy znaleźli ponad 15 tys. zgniłych jajek. Sprawcy nie udało się ustalić. Koszt utylizacji jaj poniosło nadleśnictwo. Informowaliśmy o tym zdarzeniu w artykule: Niecodzienne znalezisko w lesie pod Olsztynem. Ktoś porzucił... palety z jajkami.

Czytaj więcej:

Truchło łosia w Ukielu [ZDJĘCIA]

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Bb 2021-05-14 16:56:46 31.0.*.*
  Jeszcze oberczcie go za tą przekopaną drogę powiatową wólka - parkity...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Xyz 2021-05-12 21:21:50 188.146.*.*
  6 sztuk? Chyba 16, nie poszliście na drugą stronę 😉, a cielaki rozciągnięte przez wilki w promieniu kilometra od tego miejsca?!,, jeżeli uda się o znalesc sprawcę,,?? Szkoda że koleiny są wyryte pod samą bramę gospodarstwa... Brak słów że nikt nie może się za to wziąć.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • ABC 2021-05-12 20:19:57 95.49.*.*
  Nieopłacalny legalny ubój?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0