Lokalni działacze Konfederacji Korony Polskiej: ''Polska otrzymuje od Ukrainy tylko pogardę'' [WIDEO]

Lokalni działacze Konfederacji Korony Polskiej: ''Polska otrzymuje od Ukrainy tylko pogardę'' [WIDEO]
Od lewej: Łukasz Zbiciak i Marek Chętnik
Fot. Konfederacja Korony Polskiej - Warmia i Mazury

W czwartek po południu (19 maja) odbyła się konferencja prasowa działaczy Konfederacji Korony Polskiej na Warmii i Mazurach. Omówiono w niej takie tematy jak inflacja, pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz warianty północnej obwodnicy Olsztyna.

W konferencji udział wzięli Łukasz Zbiciak, rzecznik prasowy Konfederacji Korony Polskiej na Warmii i Mazurach oraz Marek Chętnik, wieceprzewodniczący okręgu 35 partii.

Chętnik mówił o galopującej inflacji, która jego zdaniem zaczęła się już w 2015 r. Wtedy mówiło się o minimalnej deflacji. Przypomniał, że rząd tłumaczył, że jest to zjawisko bardzo niepożądane, bo oznacza spadek cen usług i towarów, a zatem poprawę wartości pieniądza.

- Od tego momentu nasz rząd zdał sobie sprawę, że ma możliwość dodruku pieniądza (nielegalnego zresztą). Rozpędziło to inflację, która już w lipcu 2021 r. wynosiła niecałe 5 proc., a w grudniu już było to 8,6 proc. Dzisiaj już wiemy, że inflacja jest na poziomie 12,4 proc. (według statystyk GUS-u), które naszym zdaniem i tak nie są zbyt wiarygodne. Sądzimy, że realny wzrost cen to przynajmniej 15 proc. - przyznał wiceprzewodniczący partii.

Politycy protestują także wobec nazywania dzisiejszej inflacji, putininflacją, bo według nich jest to kłamstwo premiera Mateusza Morawieckiego, który manipuluje i wykorzystuje tragiczną sytuację na Ukrainie do wybielania siebie i swoich nieudolnych ministrów.

Następnie głos zabrał rzecznik 35 okręgu Konfederacji. Wspomniał o o dysproporcjach w traktowaniu polskich i ukraińskich obywateli przez władze centralne i lokalne. Zwrócił uwagę na nieograniczone „rozdawnictwo”. Przyznał, że 500+ miał być programem ratującym polską demografię, a nie ukraińską. Według niego dochodzi do dyskryminacji polskich uczniów i rodziców.

- Zrównano wyniki matur polskich i ukraińskich. Należy tutaj się odnieść także do zniesienia górnych limitów przyjęć do przedszkoli i żłobków. Wedle statystyk GUS-u z 3,5 mln uchodźców pracę znalazło zaledwie 102 tyś. osób. Reszta nie pracuje, lecz mają możliwość wysyłania dzieci do przedszkoli. W tym samym czasie część polskich rodzin musi odejść z kwitkiem i udać się do przedszkoli prywatnych, bo zostały osiągnięte limity. Jest to oczywiście dyskryminacja i to dodatkowo sponsorów całego przedsięwzięcia – powiedział Łukasz Zbiciak.

Polityk dodał, że Polska otrzymuje od Ukraińców wyłącznie pogardę.

- Polska otrzymuje od Ukrainy tylko i wyłącznie pogardę i szantaż sądowy ambasadora Deszczycy, który zagroził trybunałami międzynarodowymi przeciw Polsce w związku z wydawaniem pozwoleń transportowych na przewozy ciężarowe przez Polskę. Oprócz tego kolejnym ciosem są oczywiście deklaracje ukraińskiego rządu wobec Niemiec, że to Niemcy, a nie Polska jest liderem pomocy, że to oni będą przodować w odbudowie Ukrainy. Za nasze wazeliniarstwo dostajemy same policzki i to uważamy za niedopuszczalne i hańbiące – przypomniał.

Następnie rzecznik partii odniósł się do kwestii budowy północnej obwodnicy Olsztyna. Mówił w imieniu Pawła Bachora, sekretarza warmińsko-mazurskiej Konfederacji Korony Polskiej. Partia postuluje o wariant wschodni, bo tereny położone na wschodzie, przez które planowo ma przebiegać obwodnica w swoim planie zagospodarowania przestrzennego, zakłada powstanie przemysłu nieuciążliwego.

- Kwestie transportowe w takich sytuacjach są kluczowe i nowa droga może tylko przyspieszyć powstawanie tam nowych interesów, biznesów, a to jak wiadomo: miejsca pracy, rozwój gospodarczy, podatki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozważa jeszcze wariant zachodni, lecz my uważamy, że jest to alternatywa gorsza. Na zachodzie posiadamy wiele terenów zielonych, podlegających ochronie i stanowiących przyrodnicze dziedzictwo regionu. W tym celu mieszkańcy zainteresowanych gmin zebrali ponad tysiąc podpisów pod petycją do prezesa GDDKiA, żeby przychylił się do wschodnie wariantu, solidnie to argumentując – podsumował Zbiciak.

Przypomnijmy, że 28 kwietnia mieszkańcy sołectw w gminie Dywity złożyli w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie pismo do dyrektora oddziału, w którym sprzeciwiają się budowie północnej obwodnicy Olsztyna w wariantach zachodnich. Towarzyszył im Paweł Bachor, który jest także mieszkańcem osiedla Sterowców (Północna obwodnica Olsztyna. Mieszkańcy Dywit złożyli do GDDKiA pismo ze sprzeciwem wobec wariantów zachodnich).

2147382000

Komentarze (47)

Dodaj swój komentarz

 • ella 2022-05-22 11:35:51 176.221.*.*
  Tym dwóm brak perspektywicznego myślenia. Ukraina dość skutecznie walczy, co sprawia że "rosja" będzie osłabiona na co najmniej kilkanaście lat. Jaka dyskryminacja? Przypominam, tym Panom, że kto publicznie nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 8
 • 🇮🇴🇮🇴🇮🇴 2022-05-21 21:50:56 62.68.*.*
  Co to za clowny???🤡🤡🤡
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 8
 • Midget on action 2022-05-21 21:48:50 185.48.*.*
  Śmierć moskalom
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • Ana.. 2022-05-21 19:20:45 82.177.*.*
  Dobrze gada..w końcu ktoś publicznie głośno o tym mówi co to się teraz wyprawia. Nie dopuszczalne jest aby obywatele obcego Państwa byli ponad Naszym prawem...prawem Polski i Polaków
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 8
 • Brobroski 2022-05-21 12:57:06 46.205.*.*
  Ciekawe ile kabzy z rosji dostają :>
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 11
 • Bart 2022-05-21 07:35:12 5.184.*.*
  Tuba Moskwy w regionie przemówiła
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 15
 • Bart 2022-05-21 07:35:12 5.184.*.*
  Tuba Moskwy w regionie przemówiła
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 11
 • Polski Polak 2022-05-21 07:13:44 5.173.*.*
  Wystarczy pogonić ciągle ten sam rząd i skończy się ten cyrk. Inaczej ojczyznę już nam do końca zdemontują.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 3
 • Robert. 2022-05-21 01:22:01 88.156.*.*
  Moja sasiadka zyje z ubezpieczeń. Sama wychowuje dziecko.Ale na miłośc boską jak mozna dziecko karmic pizzą i hamburger i frytki.Dlaczego zamiast gotowac dziecku Matka woli pic i walic trawę. I po tych odzywkach jazde autem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 6
 • ZONK 2022-05-20 23:45:37 89.10.*.*
  Zbiciak,nie poplacz sie z tego zalu.Wszyscy,zawsze od wiekow dymali Korone Polski i zawsze beda dymac bo ta Korona jest na czerepie odwiecznych Bedzwalow.Wszyscy beda robic biznes dookola,Korona wolska moze jakie ochlapy dostanie.Miliardy Euro zostana wpompowane w Ukraine,a Korona wolska zostanie z dlugami i trza bedzie jeszcze dlugo sprzatac po pisowcach i ich ukrainskich gosciach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 13