List Otwarty kibiców OKS-u

Kibice OKS 1945 Olsztyn* wystosowali List Otwarty do władz miasta, w którym ubolewają nad panującą w II-ligowym zespole sytuacją i szukają odpowiednich rozwiązań, aby olsztyński klub ponownie zaistniał w ogólnopolskich arenach.

Treść Listu Otwartego. Została zachowana oryginalna pisownia.

Jako Olsztynianie oraz mieszkańcy Warmii i Mazur reprezentujący najbardziej rozpoznawalny i najpopularniejszy klub w regionie, jakim jest STOMIL, pragniemy wyrazić swoją troskę o przyszłość klubu.

Wprowadzenie kuratora i niepewna przyszłość naszego ukochanego klubu były dla nas kolejnym bolesnym ciosem. Stomil to coś więcej niż stowarzyszenie sportowe, do którego się przychodzi i zarządza jakiś czas, a później odchodzi. Jest to dla nas wartość nadrzędna i wysoka marka rozpoznawalna na terenie całego kraju. Osiągnęła swój wysoki poziom dzięki naszej działalności promującej olsztyński klub sportowy, miasto i region.

Zwracamy się do Władz Miasta Olsztyna o dołożenie wszelkich starań, w powrocie do starej nazwy  klubu piłkarskiego, jakim był Stomil Olsztyn. Przy odrobinie chęci władni naszego miasta są w stanie przeprowadzić ekspertyzy prawne mające na celu ustalenie kroków jakie można podjąć, aby w jak najkrótszym czasie skutecznie zmienić nazwę z OKS 1945 Olsztyn na OKS Stomil Olsztyn.

Kolejnym naszym postulatem jest, aby władze miejskie jasno i precyzyjnie określiły poziom wspracia na nasz klub w 2010 roku i w latach następnych, oraz przedstawiły swoje stanowisko w sprawie budowy nowego stadionu na ulicy Piłsudskiego. Następnie biorąc przykład z innych miast w Polsce założy SSA i wspólnie z klubem i kibicami będziemy mogli doskonale promować nasze ukochane miasto Olsztyn.

Jesteśmy przekonani, że dzięki nieszablonowym czynom naszych władz w 2010 roku, czyli w 65 rocznicę powstania Olsztyńskiej drużyny piłkarskiej, wspólnie będziemy mogli godnie obchodzić tę rocznicę.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszych postulatów do końca stycznia 2010 roku Ponadto proponujemy debatę publiczną z przedstawicielami władz miejskich w połowie stycznia 2010 roku.

Na sam koniec pragniemy nadmienić, że dla nas Stomil to nie tylko klub, to także wartości wpajane nam przez naszych rodziców i dziadków takie jak: poszanowanie tradycji i historii, lokalny patriotyzm.

SYMPATYCY STOMILU OLSZTYN

W naszym serwisie na bieżąco będziemy przyglądać się sytuacji jaka panuje na linii OKS 1945 Olsztyn - Urząd Miasta.

* - kibice nie utożsamiają się w pełni z nazwą OKS 1945 Olsztyn. Jedyną właściwą dla nich nazwą klubu, do której dążą, jest Stomil Olsztyn.

Źródło: własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz