''Lepiej byś tam umarł''. W marcu ukaże się książka o Mamedzie Chalidowie

''Lepiej byś tam umarł''. W marcu ukaże się książka o Mamedzie Chalidowie
Screen z portalu społecznościowego Facebook

Na 15 marca zaplanowano premierę książki znanego pisarza Szczepana Twardocha o jednym z najlepszych zawodników polskiego MMA, na co dzień trenującym w olsztyńskim Berkut Arrachion Olsztyn - Mamedzie Chalidowie.

- O Czeczenii, MMA, dzieciństwie, Rosji, samochodach. O karate, islamie, pradziadkach, kobietach, broni. O Polsce, Olsztynie, boksie, chrześcijaństwie, dżinach, wojnie, nietolerancji. O najtrudniejszych walkach, przyjaźni, sensie życia, lojalności, policji i jeżdżeniu na ośle. O tym wszystkim rozmawiamy z Mamedem Chalidowem - właśnie w taki sposób zapowiada Szczepan Twardoch premierę najnowszej książki poświęconej życiu i karierze Mameda Chalidowa, zawodnika pochodzącego z Czeczenii, a od wielu lat mieszkającego i trenującego MMA w olsztyńskim Berkut Arrachion Olsztyn.

Twardoch jest autorem cenionych powieści, m.in. Króla, Morfiny i Dracha. Premiera książki nakładem wydawnictwa W.A.B. została zaplanowana na 15 marca 2017 roku.

Na marzec zapowiedziana jest również premiera książki Joanny Jędrzejczyk. Będą to pierwsze pozycje opowiadające o zawodnikach mieszanych sztuk walki reprezentujących Polskę.

Mamed Chalidow ostatnią walkę stoczył w maju 2016 roku. Podczas KSW 35 większościową decyzją zwyciężył z Azizem Karaoglu. Powrót do MMA zawodnika trenującego w Olsztynie będzie miał miejsce na gali ACB 54, już 11 marca w Manchesterze. Khalidov skrzyżuje rękawice z Lukem Barnattem. Dwa miesiące później reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn wystąpi w głównej walce gali KSW Colosseum.

Źródło: własne, Facebook

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • pan jan 2017-01-28 11:08:25 188.146.*.*
    Trochę chyba jeszcze wcześnie na książkę ,może jeszcze kilka spraw wyjdzie na światło dzienne kto z Olsztyna ten wie
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
  • Isruu 2017-01-27 21:02:48 94.254.*.*
    Jakie to trendy, każdy podlechtany sławą książkę o sobie wydaje.. jak tak ma wyglądać okładka to postać na tyle powinna być przygaszona bo z takim samym oświetleniem zlewają się twarze i nie wiadomo kto " ważniejszy" na okładce..hehe mało profesjonalne
    Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść