Lekkoatletyka. Wicemistrz Europy na… swoich śmieciach

Lekkoatletyka. Wicemistrz Europy na… swoich śmieciach
Olsztynianie, i nie tylko, będą mogli w niedzielę na własne oczy zobaczyć, jak rzuca kulą wicemistrz Europy
Fot. Konrad Bukowiecki / Facebook

Wspaniale odnowiony olsztyński stadion AZS UWM doczeka się występu światowej klasy zawodnika. W niedzielę zaprezentuje się bowiem na nim reprezentant Polski, a jednocześnie kortowskiego klubu, Konrad Bukowiecki.

Niedzielne zawody (2 sierpnia), które rozpoczną się o godz.15, będą kolejnym mityngiem lekkoatletycznym, który miał miejsce w tym roku w tym obiekcie. Tym razem w jego programie znajdą się  głównie dwie konkurencje: pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem. Nie mniej jednak ich obsada, a zwłaszcza udział wielce utytułowanego kulomioty jakim jest aktualny wicemistrz Europy Konrad Bukowiecki zapowiada nie lada emocje i atrakcje. Rzadko się bowiem zdarza, i zapewne zdarzy, ze zawodnik AZS UWM zademonstruje swoje umiejętności podczas… domowego występu. Chociażby dlatego naprawdę warto wybrać się tego sierpniowego dnia na kortowski stadion.

Właśnie zakończyło się  zgrupowanie w Spale – poinformował Ireneusz Bukowiecki, szkoleniowiec i tato Konrada. - Było bardzo pracowite, ale żmudne treningi to nie wszystko. Przez pandemię, która zniweczyła prawie cały kalendarz startów, włącznie z igrzyskami olimpijskim w Tokio, staramy się zapełnić tę lukę startową uczestnicząc w różnych zawodach. Kortowski mityng jest jednym z nich. Konrad będzie miał za rywali zawodników w różnym wieku, bo od młodzika po seniora. Mamy w polskim środowisku zajmujących się tym sportem wielu przyjaciół i sympatyków, dlatego spodziewamy się w niedzielę udziału takich czołowych polskich miotaczy jak Sebastian Łukszo, Rafał Kownatke, Andrzej Kudro i Wojciech Marok. Olsztyński mityng znajduje się w harmonogramu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Lech Janka

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz