Lekkoatletyka. Rzutnie po remoncie nie nadawały się do… rzutów [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka. Rzutnie po remoncie nie nadawały się do… rzutów [ZDJĘCIA]
Konrad Bukowiecki
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

Konrad Bukowiecki, wicemistrz Europy w pchnięciu kulą, nie zawiódł swoich sympatyków na… „swoim” terenie. Reprezentant AZS UWM uzyskał w Olsztynie bardzo dobry wynik, posyłając kulę na odległość 20,51 m.

Jego wynik jest był tym bardziej znaczący, że zawodnik olsztyńskiego klubu wystąpił tuż po bardzo ciężkim zgrupowaniu w Spale. Rywalami wychowanka Gwardii Szczytno, był drugi wychowanek tego klubu Sebastian Łukszo (AZS UMSC Lublin) i młodzik Gwardii Karol Kijewski. Ten pierwszy uzyskał 19,31 m, natomiast Kijewski wynikiem 18.59 m (kula 4 kg) poprawił rekord życiowy, uzyskując czwarty rezultat wśród polskich młodzików. Cała trójka rywalizowała również w rzucie dyskiem. Bukowiecki rzucił na odległość 52,24 m, Łukszo 48,97, a młodziutki Kijewski (lżejszym dyskiem) na 53,10 m.

Przy okazji miano przetestować rzutnie kortowskiego obiektu po jego generalnym remoncie. Okazało się, że nie nadają się do eksploatacji i w tej sytuacji zawody odbyły się w sąsiedztwie stadionu. - Rzutnie nadal nie nadają się do użytku - powiedział trener i ojciec Konrada Bukowieckiego, Ireneusz Bukowiecki. - Mówiłem już o tym wcześniej gospodarzom stadionu, ale jak widać bez rezultatu. Stadion jest po remoncie i nie minął jeszcze czas zgłaszania wykonawcy usterek. Trzeba się jednak pośpieszyć, bo minie termin i zostaniemy na lodzie. A przecież Konrad reprezentuje AZS UWM Olsztyn i powinien u siebie startować w dobrych warunkach i przy udziale swojej publiczności. Jednak na razie jest to niemożliwe.

Lech Janka

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Coco 2020-08-03 16:46:23 5.173.*.*
    Może by tak w końcu, zabrać się za tych leniwych urzędasów. banda darmozjadów, a trawa w miesie po pachy, brak śmietników itp. itd.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
  • inż. 2020-08-03 13:19:42 95.160.*.*
    W Olsztynie żadna inwestycja nie jest robiona zgodnie ze sztuką.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2