Kurier z Olsztyna przywłaszczył pieniądze... w dodatku był poszukiwany

Kurier z Olsztyna przywłaszczył pieniądze... w dodatku był poszukiwany
Zdjęcie ilustracyjne / Kurier z Olsztyna przywłaszczył ponad 8 tys. zł
Fot. Pixabay.com

32-latek z Olsztyna pracował w jednej z firm kurierskich. Do pensji dorabiał sobie nie oddając pieniędzy, które pobierał od klientów. W sumie przywłaszczył 8 tys. zł. Jak się okazało, mężczyzna był także poszukiwany do odbycia kary 25 dni aresztu za nieopłacenie grzywny za popełnione w przeszłości przestępstwo o podobnym charakterze.

W środę do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyszedł podwykonawca jednej z firm kurierskich, który przyprowadził pracownika. Mężczyzna zgłosił podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Chodzi o przywłaszczenie pieniędzy przez jego pracownika. Podczas wyjaśniania szczegółów zdarzenia okazało się, że 32-letni kurier przez dwa dni pobierał od klientów pieniądze, z których się nie rozliczył – powiedział Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że 32-latek przywłaszczył sobie ponad 8 tys. zł. Stwierdził, że musiał spłacić zaległe zobowiązania finansowe.

Co ciekawe, już wcześniej miał problemy z prawem.

W policyjnych bazach figurował jako osoba poszukiwana do odbycia kary 25 dni aresztu za przestępstwo o podobnym charakterze. Kara aresztu została anulowana po opłaceniu grzywny – dodał Rafał Prokopczyk.

Nieuczciwemu kurierowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: własne / KMP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz