Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-11-12 17:55

Redakcja

Krwawa jatka na osiedlu Mazurskim. Morderca na oddziale zamkniętym

Krwawa jatka na osiedlu Mazurskim. Morderca na oddziale zamkniętym
Zamiast więzienia zamknięty zakład psychiatryczny. Tak zdecydował sąd w sprawie Pawła S. oskarżonego o zabójstwo ojca na osiedlu Mazurskim w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Tamten poranek przywitał mieszkańców osiedla Mazurskiego w Olsztynie obrazkami jak z horroru. - Mężczyzna w samych majtkach wyskoczył przez okno z pokoju na parterze. Przebiegł jeszcze kilka metrów i osunął się na chodnik. Chwilę później już nie żył – tak zdarzenie z 22 maja 2022 roku relacjonował „Fakt”. 25 października br. Sąd Okręgowy w Olsztynie umorzył postępowanie w tej sprawie.

reklama

Tą tragedią żyły media w całej Polsce. W niedzielę 22 maja 2022 roku w domu jednorodzinnym przy ul. Obrońców w Olsztynie doszło do zabójstwa. 25-letni Paweł S. miał kilkukrotnie ugodzić nożem ojca. - Mężczyzna był agresywny i swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych osób. Został przewieziony do szpitala. Tam zaatakował policjantkę oraz pielęgniarkę – informowali olsztyńscy policjanci.

- Andrzej był teraz na zasiłku pielęgnacyjnym, opiekował się chorą żoną, która ma problemy ze wzrokiem. Ale razem z żoną chcieli dla Pawła jak najlepiej. Kupili mu mieszkanie, żeby poszedł na swoje, ustatkował się... A tu taki szok -mówił w rozmowie z fakt.pl jeden z sąsiadów, podkreślając, że zatrzymany 25-latek sprawiał wcześniej problemy rodzicom.

Pd koniec kwietnia br. prokurator przesłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Pawłowi S. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie tragicznych zdarzeń z maja 2022 roku. Jednocześnie złożono wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w odpowiednim zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Prokurator w uzasadnieniu wniosku wskazał na pozyskaną w toku postępowania przygotowawczego opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa. Z treści tej opinii wynikało, że Paweł S. w czasie popełnienia wszystkich czynów miał zniesioną z przyczyn chorobowych zdolność rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem. Ponadto, istniało także wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany w przyszłości może dopuścić się popełnienia podobnych czynów zabronionych.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 25 października 2023 r. wydał postanowienie, w którym uznał wniosek prokuratora za w pełni zasadny i umorzył postępowanie karne przeciwko Pawłowi S. Sąd ustalił, że Paweł S. dopuścił się popełnienia zarzucanych mu czynów mając w czasie ich popełnienia całkowicie zniesioną zdolność do rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Sąd zastosował wobec Pawła S. środek zabezpieczający w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie lecznictwa psychiatrycznego. Postanowienie w tej sprawie jest prawomocne.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie / Własne

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Rozum 2023-11-13 17:01:44 2a00:f41:888:*
  Ja to bym chciał żeby takie sądy brały takich męczenników do swojego biura. I z całą pewnością taki osobnik nie powinien być w trakcie rozprawy pod nadzorem. Przecież to porządny obywatel. Nie morderca.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
 • Rozum kurtki 2023-11-13 10:10:29 31.0.*.*
  Więcej pijta wódki
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • doc 2023-11-13 08:08:51 79.191.*.*
  Róbta co chceta.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
 • Wowa 2023-11-12 20:21:06 188.146.*.*
  Bez sensu. Do utylizacji. Pozyskać organy, zastrzyk z pavulonu info wilka. Resztami nawieźć pola. Po co to utrzymywać?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 4

www.autoczescionline24.pl