Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!''Król szos'' w luksusowym mercedesie wymijał autobus na podwójnej ciągłej na ul. Iwaszkiewicza [WIDEO]

''Król szos'' w luksusowym mercedesie wymijał autobus na podwójnej ciągłej na ul. Iwaszkiewicza [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Mieszkaniec os. Mleczna przesłał nam nagranie, na którym widać, jak kierowca luksusowego mercedesa złamał przynajmniej dwa przepisy. To nie pierwszy taki przypadek na ul. Iwaszkiewicza.

Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!

Nagranie czytelnika pochodzi z dnia 11 stycznia z godziny 17.30. Na filmie widać, jak kierowca mercedesa stanął za innym samochodem osobowym i autobusem, z którego wysiadali ludzie. Po chwili luksusowy samochód ominął dwa pojazdy przekraczając przy tym podwójną ciągłą.

– Kierowca dopuścił się popełnienia co najmniej dwóch wykroczeń: omijanie auta osobowego oraz autobusu na przejściu dla pieszych, a także przekraczanie podwójnej linii ciągłej. To kolejne w ciągu ostatnich miesięcy łamanie przepisów na ul. Iwaszkiewicza – przyznał czytelnik.

Rzeczywiście, w listopadzie miały miejsce niemal identyczne przypadki (Karygodne zachowanie kierowcy skody na ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie [WIDEO]). Kierujący osobową skodą także omijał kilka pojazdów stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Kilka dni wcześniej kierowca bmw wyprzedzał inne auto na przejściu dla pieszych na ul. Iwaszkiewicza. Złapała to kamera [WIDEO].

Mieszkańcy ul. Iwaszkiewicza często zgłaszają różne wykroczenia drogowe. Głównie chodzi o przekroczenie dozwolonej prędkości, bowiem na całej długości ulicy obowiązuje 40 km/h, jednak kierowcy nie przestrzegają tego przepisu.

Zdaniem mieszkańców duży ruch na ul. Iwaszkiewicza spowodowany jest tym, że mieszkańcy innych osiedli wybierają tą drogę jako skrót, dzięki któremu mogą uniknąć korków na al. Warszawskiej bądź al. Sikorskiego.

Czy coś da się w tej sytuacji zrobić? Okoliczni mieszkańcy chcieliby, aby urzędnicy uspokoili ruch w tym miejscu, m.in. poprzez zamontowanie tzw. poduszek berlińskich, czyli wyspowych progów spowalniających oraz utworzenie na tym terenie strefy zamieszkania.

– To jest uliczka osiedlowa, a mieszkańcy czują się zagrożeni przez zbyt szybko jadące auta – dodał czytelnik.

Co na to ZDZiT? Urzędnicy podkreślili, że ostatnio nie otrzymali sygnałów od mieszkańców.

– W ostatnim czasie nie otrzymaliśmy sygnałów od mieszkańców, którzy mieliby być zaniepokojeni sytuacją związana z ruchem pojazdów na ul. Iwaszkiewicza. Jeśli otrzymamy takie zgłoszenie, zapewniam że dokładnie je przeanalizujemy – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Dodał, że wszelkie przypadki łamania przepisów ruchu drogowego należy kierować bezpośrednio do policji, która jest uprawniona do ich egzekwowania.

Komentarze (63)

Dodaj swój komentarz

 • Andrzej 2022-01-18 17:40:03 95.160.*.*
  Pomieszkajcie na dworcowej tutaj to dopiero zapi...alają a szczególnie w lato niektórzy mają w dupie innych i nie dość że jest głośny jak stary grat bez tłumika to jedzie jakby to był tor wyścigowy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 1
 • hanys ze ślunska 2022-01-18 16:37:58 83.22.*.*
  Nastympny co sie śpiechoł na szychta do miszlena...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • [Usunięty] 2022-01-18 16:35:10 83.22.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
 • As 2022-01-18 12:57:06 213.184.*.*
  To nie był manewr "wymijania" tylko "omijania"
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • apel do tzw. kierofcuf 2022-01-18 12:41:27 5.172.*.*
  Czytając niektóre komentarze zastanawiam się dlaczego w tym państwie takim ludziom pozwala się mieć prawo jazdy - przecież to nie jest obowiązkowe prawo! Nie stosujesz się do przepisów, nie potrafisz się dostosować, uważasz że "są głupie" i wiesz lepiej - nie ma sprawy. Nie musisz uczestniczyć w ruchu drogowym jako kierowca - możesz pozostać wierny swoim ideałom i jeździć komunikacją miejską/taksówkami jako pasażer albo zapylać z buta.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 1
 • Pierr 2022-01-18 11:13:15 5.173.*.*
  Od kiedy to omijanie jest zabronione niedzielni kierowcy będą czekać aż im zepsuty autobus usuną lub poczekają na policję by kierowała ruchem????! Przecież oni nie mogą podwójnej ciągłej przekroczyć to jak taka sytuacja nastąpi to będą czekać hihi. Znajomość przepisów się kłania. Na tum zfjeciu widać iż ów luksusowy mercedes omija za przejściem a nie przed panie redaktorze oj jak wy wszyscy jesteście tacy obyci w przepisach to mamy potem korki pseudo korytarze życia itp bo nie macie pojęcia jak korzystać z drogi a gdy ktoś zna przepisy i je stosuje to taki niedzielny jest w szoku i pisze z oburzeniem do redakcji. Proponuje wam wszystkim co tak hejtujecie sprzedać auta i korzystać z komunikacji miejskiej przecież i ta za tym autobusem będziecie stać na przystanku hihi
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 17
 • Wole PoE 2022-01-18 09:52:21 88.156.*.*
  Gdzie ten luksusowy mercedes?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 2
 • HGWXIX 2022-01-18 09:00:35 83.9.*.*
  Królów szos i need-for-speedów pałować po zatrzymaniu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 2
 • Zhuge Liang 2022-01-18 08:54:02 83.9.*.*
  I przez takich potem są wypadki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 4
 • ZED 2022-01-18 08:52:40 5.173.*.*
  Proszę zauważyć że LORD NO sam sobie odpisuje na posty i chwali sam siebie. To jest typowe zachowanie człowieka z zaburzeniami. Jest niedoceniony przez życie i karmi się tym. Potrzebujesz pomocy chłopcze.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 2