Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Data dodania: 2021-10-16 17:13

Koszykówka. W Jezioranach padła setka

Koszykarki KKS Agapit Olsztyn

Pierwszoligowy zespół KKS Agapit Olsztyn odniósł cenne zwycięstwo w meczu z faworyzowana ekipą AZS Politechniki Gdańsk.

Po „domowym” (w Jezioranach) zwycięstwie 72:66 KKS z AZS UMCS II Lublin i wyjazdowej porażce 53:66 z AZS Uniwersytet Warszawski, olsztynianki w trzeciej kolejce podejmowały ekipę AZS Politechnikę Gdańsk. Do tego spotkania rywalki KKS miały podobny bilans jak gospodynie spotkania: porażka na wyjeździe 73:80 z AZS UW oraz zwycięstwo w Gdańsku 81:51 z SMS PZKosz Łomianki. Zapowiadał się więc bardzo wyrównany pojedynek.

I tak się też było, ale… tylko w pierwszej połowie meczu. Pierwsze zapunktowały gdańszczanki, które po trójce i dwójce Ullmann prowadziły w 2 min 5:0, a chwile później 7:0. Zespół olsztyński popełniał w tej fazie gry liczne proste błędu, co ułatwiało Politechnice zdobywanie kolejnych punktów. KKS próbował gonić rywalki i w końcu dogonił w 8 min po dwóch trafieniach z rzutów wolnych Wawrzyniak. Do końca pierwszej kwarty trwała bardzo wyrównana walka. Druga kwarta przypominała pierwszą i pierwsza połowa meczu zakończył się zaledwie  jednopunktową przewagą zespołu ze stolicy Warmii i Mazur.

Kiedy wydawało się, że walka o zwycięstwo będzie trwała do końcowej syreny, gra w trzeciej i czwartej kwarcie była już zupełnie inna niż wcześniej. KKS zdominował drugą połowę spotkania do tego stopnia, że przeciwniczki nie miały wiele do powiedzenia. Podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego trafiły aż 10 trójek: pięć były dziełem Wawrzyniak, trzy Woźniak, a dwie Sztąberskiej.

- Mecze wygrywa się skutecznością rzutów i obroną - tak skomentował występ swych podopiecznych trener Sztąberski. - W Warszawie przegraliśmy, bo nasza skuteczność wynosiła zaledwie 27 procent, teraz 52. Trzecia kwarta była wręcz popisem naszych zawodniczek. Dobrze broniliśmy przez cały mecz. Jednym słowem odnieśliśmy spory sukces, tym bardziej że w szeregach Politechniki grały prawie wszystkie koszykarki, które mają za sobą występy w ekstraklasie.

Kolejny mecz KKS Agapit zagra w Jezioranach w następną sobotę z Huraganem Wołomin.

KKS Agapit Olsztyn - AZS Politechnika Gdańsk 107:67 (29:28, 20:20, 33:7, 25:12)

KKS Agapit Olsztyn: Wawrzyniak (29), Sztąberska (23), Woźniak (22), Chełchowska (9), Daliga (8), Sobotka (6), Giżyńska (4), Kitkowska (4),  Birkos (2), Pałasz, Olechnowicz