Imieniny: Eustachego, Helmuta
Data dodania: 2022-01-09 19:26

Koszykówka. KKS Agapit Olsztyn znakomicie rozpoczął nowy rok

Radość olsztyńskich zawodniczek po wygranej w Gdańsku

Doskonale wystartowały w nowym 2022 roku grające w I lidze zawodniczki KKS Agapit Olsztyn. Po dramatycznym spotkaniu pokonały w Gdańsku zespół tamtejszej Politechniki.

Pierwsze punkty (2) zdobyły gospodynie, ale prowadziły krótko, bo zaledwie kilka sekund później po trafieniu Daligi był remis 2:2. Prawie do końca pierwszej połowy spotkania toczyła się bardzo wyrównana walka, jednak z niewielką przewagą Politechniki. W 9. min, po trafieniu za trzy oczka Chełchowskiej, był remis 18:18, ale na prowadzenie (45:43) olsztynianki zdołały wyjść dopiero w 19 min po dwóch celnych rzutach wolnych Giżyńskiej. Wynik pierwszej połowy ustaliły jednak rzutem za dwa punkty koszykarki z Gdańska i był remis 45:45.

W drugiej części tego niesamowicie wyrównanego i trzymającego do końca w napięciu spotkania, trudno było wskazać zespół, który może ten mecz wygrać. Toczył się według zasady punkt za punkt, a studentki Politechniki Gdańskiej długo nie dały się wyprzedzić rywalkom z Olsztyna. Stało się to (72:71) dopiero w 31 min po dwupunktowym trafieniu Chełchowskiej. 3 min później Politechnika nie dość, że ponownie wyszła na prowadzenie, to jeszcze  jej przewag urosła do 5 oczek (83:78). Zapowiadała się więc nerwowa końcówka i taka też była: 83:81 (3 pkt. Wawrzyniak), 85:81, 85:83 (wolny Sztąberska), 85:85 (Wawrzyniak po przechwycie), 87:85, 87:86 (wolny Giżyńska), 87:87 (wolny Sztąberska) i... dogrywka.

W dogrywce toczyła się bezpardonowa walka o zwycięstwo. Kiedy w jej 3 min, po kolejnym trafieniu Ullmann, gospodynie prowadziły już 93:89, wydawało się, że to one są bardzo bliskie sukcesu. Tak się jednak nie stało. Dwójka Giżyńskiej i trójka Sztąberskiej wyprowadziły KKS na prowadzenie 94:93. Na 1 min i 25 sek przed końcem dogrywki było jednak 95:94 na korzyść Gdańska. Jednak kolejne dwa punkty dla KKS zdobyła z rzutów wolnych Sztąberska i jej drużyna prowadziła 96:95. Po faulu, Sztąberska kolejny raz stanęła na linii rzutów wolnych, dwa razy trafiła i było 98:95 dla KKS. Końcowy wynik spotkania ustaliła Daliga rzutem za dwa punkty.

Za tydzień KKS Agapit nie będzie grał ligowego spotkania, do drużyna U-19 powalczy w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Politechnika Gdańska - KKS Agapit Olsztyn 95:100 (21:20, 24:25, 26:23, 16:19, d. 8:13)

KKS Agapit Olsztyn: Wawrzyniak 24 (3x3), Chełchowska 23 (2x3), Sztąberska 14 (1x3), Sobotka 12, Daliga 10 oraz Giżyńska 15, Pałasz 2, Birkos