Koronawirus. Są wyniki badań personelu medycznego szpitali w Olsztynie i Biskupcu

Koronawirus. Są wyniki badań personelu medycznego szpitali w Olsztynie i Biskupcu
Wyniki badań na obecność koronawirusa u personelu i pacjentów są ujemne
Fot. Szpital Miejski w Olsztynie/FB

Dziś (19 czerwca) Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że są już wyniki pacjentów i personelu medycznego Szpitala Miejskiego w Olsztynie oraz jednego pracownika szpitala w Biskupcu. Przypomnijmy, że w olsztyńskiej placówce koronawirusa wykryto u pielęgniarki.

Kilka dni temu u jednej z pielęgniarek Szpitala Miejskiego w Olsztynie wykryto koronawirusa. Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Biskupcu pracował zakażony chirurg. Obie placówki wstrzymały przyjmowanie pacjentów, a osoby, które mogły mieć kontakt z chorymi przeszły testy.

Dziś Sanepid w Olsztynie poinformował, że po weryfikacji pięciu dodatnich wyników badań nie potwierdzono zakażenia Covid-19 u nikogo z przebadanych.

- Po kilkukrotnym wykonaniu badań przez Laboratorium Badań Kliniczno-Epidemiologicznych WSSE w Olsztynie tej grupy pacjentów i personelu szpitalnego nie potwierdzono zakażenia SARS Cov2. Laboratorium zewnętrzne wprowadziło działania korygujące – informuje nas Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

W ten sposób łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim od początku trwania pandemii wynosi 207, a nie 212.

Opublikowany przez Szpital Powiatowy W Biskupcu Piątek, 19 czerwca 2020

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • citroen LN 2020-06-21 18:41:24 5.173.*.*
    Nie panikujcie! Polopiryna na noc, sól Ems lub tani syrop wykrztuśnie, witamina C i po zarażeniu. Dieta: dużo kiszonek, cebula, czosnek i zdrowie wróci!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • mccmc 2020-06-19 23:11:58 83.5.*.*
    Ahahahahahahahahhahaha. Czym oni to badają? Zestawem "Mały Laborant" dla dzieciaków?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0