Koronawirus. Dwa powiaty z regionu w strefie żółtej!

Koronawirus. Dwa powiaty z regionu w strefie żółtej!
Dwa powiaty z regionu trafiły do strefy żółtej
Fot. Ministerstwo Zdrowia / Twitter

Ministerstwo Zdrowia podało dziś aktualną mapę powiatów, które trafiły do strefy żółtej i czerwonej. Z województwa warmińsko-mazurskiego do tej pierwszej trafiły powiaty działdowski i nidzicki.

Dziś (24 września) Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną mapę powiatów objętych strefą żółtą i czerwoną. W naszym regionie na „żółtej liście” znalazły się dwa powiat: nidzicki i działdowski. To oznacza, ze mieszkańcy będą musieli stosować się do dodatkowych restrykcji, takich jak ograniczenia liczby gości na imprezach rodzinnych czy limit jednej osoby na 4 mkw w imprezach masowych. Nowe zasady będą obowiązywały od soboty, 26 września.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach obowiązuje limit: jedna osoba na 7 mkw. W kinach, na wydarzeniach kulturalnych i na stadionach będzie mogło znaleźć się tylko 25 proc. widzów. Z kolei w lokalach gastronomicznych może przebywać jedna osoba na 4 mkw. Liczba osób na imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, także na weselach.

W strefie czerwonej maseczkę lub przyłbicę trzeba nosić wszędzie. W transporcie publicznym i zbiorowym obowiązują limity: 50% miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdu. W lokalach gastronomicznych liczba osób, które mogą znajdować się w pomieszczeniu zależy od powierzchni obiektu. Wzór jest prosty: 1 osoba na 4 mkw.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Ewa 2020-09-25 08:58:35 31.60.*.*
  Ludzie wirus jest i dopiero zaczniecie w niego wierzyć jak Was osobiście dotknie. Ja mam w najbliższym otoczeniu rodzinę która przeszła kontakt z nim. Nie życzę nikomu tego co oni przeszli. Momentami myśleli że już z tego nie wyjdą. Każdy powinien uważać na sobie i innych. Wiem o tym, że jest to napędzane w innych celach, ale niezmienia to faktu, że to cholerstwo istnieje.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • typ 2020-09-24 21:36:13 88.156.*.*
  Kolejne pytanie. Zgłaszając się do lekarza z powodu (katar lub kaszel lub....?) lekarz w jakich przypadkach może lub MUSI pod karą (?) zlecic badania na SARS-Cov-2? Czy muszą być zachowane wszystkie 3 warianty czy wystarczy jeden? Czekam na odpowiedź. Wystarczy, że zerkniecie na tabelę ze statystykami chorych. 95% izolacja domowa, bezobjawowo lub z lekkim pogorszeniem stanu zdrowia (lekkim). Wywołujecie panikę w imię czego ?!
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • olka 2020-09-24 18:57:24 46.186.*.*
  Dave wie lepiej jest profesorem medycyny zakaźnej -skończył liczne szkoły podstawowe i wszystko wie najlepiej
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Dave 2020-09-24 16:13:15 94.254.*.*
  Skończcie ten cyrk. Robią z was idiotów, a wy się na wszystko godzicie :/ Nie ma żadnej pandemii, nie ma żadnego nowego zagrożenia ;/
  Odpowiedz Oceń: 3 9 Zgłoś treść