Dziś jest: 13.04.2024
Imieniny: Hermenegildy, Marcina
Data dodania: 2023-12-11 15:12

Redakcja

Kolejny niewybuch przy ul. Sielskiej. W planach ewakuacja mieszkańców

Kolejny niewybuch przy ul. Sielskiej. W planach ewakuacja mieszkańców
Na placu budowy przy ul. Sielskiej w Olsztynie wykopano kolejny niewybuch
Fot. Paweł Piekutowski

We wtorek (12 grudnia) w okolicach godziny 8 rano planowane jest podjęcie znalezionego podczas prac budowlanych przy ul. Sielskiej w Olsztynie kolejnego niewybuchu. Na czas planowanego zabezpieczenia znaleziska i sprawdzenia przyległego terenu możliwa jest ewakuacja mieszkańców z pobliskich lokali usługowych i budynków mieszkalnych w promieniu 500 metrów.

reklama

Przypominamy, że w piątek (8 grudnia) w godzinach przedpołudniowych na terenie budowy przy ul. Sielskiej został znaleziony niewybuch. Na miejsce zostały wysłane m.in. patrole policji w tym grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego, która zabezpieczyła miejsce znaleziska.

Strefa zagrożenia została zabezpieczona przed udziałem osób postronnych, policjanci pracujący na miejscu podjęli decyzję o ewakuacji osób z pobliskich budynków [Osiedle Dajtki. Na placu budowy znaleziono niewybuch [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]]

W poniedziałek (11 grudnia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o znalezieniu kolejnego niewybuchu na tym samym placu budowy. W związku z tym jutro w okolicach godziny 8:00 planowane jest podjęcie znaleziska.

Na czas planowanych działań możliwa jest ewakuacja mieszkańców z pobliskich lokali usługowych i budynków mieszkalnych w promieniu 500 metrów od niewybuchu. Możliwe jest również zamknięcie ulicy Sielskiej. Policjanci apelują, aby na czas planowanego podjęcia niewybuchu opuścić lokale i udać się w bezpieczne miejsce.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Likwidacja funduszu kościelnego , opodatkowanie jak przedsiębiorców !!!! 2023-12-12 04:01:56 2a00:f41:8a5:*
    Likwidacja funduszu kościelnego opodatkowanie jak przedsiębiorców
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
  • Asd 2023-12-11 18:07:21 79.191.*.*
    Sielska ma parę kilometrów. Może łaskawie redaktorek tego szmatławca napisze konkretnie w którym miejscu ma to być, bo inwestycji budowlanych na sielskiej jest kilka.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 4

www.autoczescionline24.pl