Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Kolejni kandydaci zasilą szeregi warmińsko-mazurskiej policji

To już drugi w tym roku nabór do policji na Warmii i Mazurach. Dziś uroczyste ślubowanie na dziedzińcu olsztyńskiego zamku złożyło 78 przyszłych funkcjonariuszy, w tym 23 kobiety.

reklama

Zanim nowi funkcjonariusze zostaną skierowani do pełnienia służby – przejdą kurs w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Tam, przez pół roku szkolić się będą między innymi z zakresu samoobrony, strzelania, prewencji, czy kryminalistyki. Szkolenie zakończy się egzaminem, po którym policjanci rozpoczną pracę w komendach policji w Olsztynie, Braniewie, Elblągu, Kętrzynie, Ostródzie i Iławie.

Kolejny nabór policjantów już zaplanowano na jesień tego roku.

Źródło: KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły