Kolejni fałszerze pieniędzy w rękach CBŚ

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Elblągu 4 osoby, które drukowały i wprowadzały w obieg fałszywe banknoty. Funkcjonariusze zatrzymali i zabezpieczyli łącznie 64 banknoty o nominałach 100 zł a także sprzęt, który służył do ich produkcji.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali auto marki BMW, którym jechały cztery osoby, podejrzewane o produkowanie i wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów. Podczas przeszukania auta funkcjonariusze ujawnili 43 banknoty o nominałach 100 zł. Bartosz B. (lat 20) i Joanna Ch. (lat 32) kierowali nielegalnym interesem, w którym uczestniczyli jeszcze Tomasz K. (lat 23) i Bartłomiej G (lat 23).

W toku przeprowadzonych czynności policjanci w mieszkaniach zatrzymanych zabezpieczyli jeszcze 21 banknotów o tych samych nominałach oraz sprzęt służący do ich produkcji. Jak ustalili funkcjonariusze „fałszywki” były wykonane na drukarce laserowej i gotowe do wprowadzenia do obiegu.

Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Dwójce zatrzymanych za produkcję fałszywych pieniędzy grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, pozostali odpowiedzą za wprowadzanie tych banknotów w obieg, za co grozi do 10 lat więzienia.

2147382000

Źródło: CBŚ/KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000