Kolejne zdarzenie na pasach. Kierowca auta osobowego potrącił 90-letnią kobietę

Kolejne zdarzenie na pasach. Kierowca auta osobowego potrącił 90-letnią kobietę
Dziś doszło do kolejnego potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych
Fot. KMP Olsztyn/TT

Dziś rano doszło do kolejnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca samochodu osobowego uderzył w 90-letnią kobietę.

Wczoraj pisaliśmy o potrąceniu pieszej na ul. Dworcowej. Więcej: Potrącenie pieszej na przejściu na ul. Dworcowej.

Dziś, po godz. 5 rano doszło do kolejnego zdarzenia. Na ul. Wyszyńskiego, w pobliżu kościoła, 60-letni kierowca osobowej mazdy potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 90-letnią kobietę. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna ominął iny pojazd, który się zatrzymał, aby przepuścić pieszą.

Na szczęście seniorce nic poważnego się nie stało. Doznała ogólnych potłuczeń.

Na miejscu nie ma utrudnień w ruchu.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • AI 2019-12-05 10:55:42 83.5.*.*
  Moim skromnym zdaniem, na kursach jazdy, oprócz godzin teoretycznych i praktycznych powinny być także godziny w "symulatorze". Coś na kształt kursów pilotów tylko na mniejszą skalę. System na podstawie zachowań kierowcy oceniałby styl jazdy, czas reakcji, pole widzenia, predyspozycje w określonych warunkach i na tej podstawie wyliczał potencjalne zagrożenie jakie stwarza dany kierowca na drodze. W przypadku egzaminu, takiego kierowcę obowiązywałyby dodatkowe obostrzenia np. regularne badania psychofizyczne lub w skrajnym przypadku brak możliwości uzyskania prawa jazdy. To dość utopijny system, ale moim zdaniem możliwy do realizacji i jedyny jaki pozwoli na eliminację osób, które zwyczajnie nie powinny być kierowcami z różnych przyczyn.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • O TAK! 2019-12-05 08:03:14 213.73.*.*
  Oznakowane? Nie róbcie żartów. Pasów prawie nie widać. Oświetlenie naszych ulic jest tragiczne. Za to powinny beknąć w równym stopniu służby odpowiedzialne za stan dróg.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Biały Boss 2019-12-04 13:31:08 213.73.*.*
  To kolejny kretyn za kierownicą! Dobrze, że nie zabił tej kobiety, jak ten bandyta drogowy z Pieczewa prawie dwa lata temu! Wsiadasz za kółko, uruchom mózg, o ile go masz. Za dużo tych wypadków na pasach! Sam jestem kierowcą i niestety zanim przepuszczę na pasach pieszego to sprawdzam czy taki debil z boku nie jedzie.
  Odpowiedz Oceń: 7 6 Zgłoś treść
 • Rodowity Olsztynianin 2019-12-04 11:36:30 5.173.*.*
  Najsztub czy Durczok?
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna