Kolejne projekty uzyskały wsparcie samorządu województwa

W ubiegłym tygodniu zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podpisał umowy o dofinansowaniu ważnych dla społeczności lokalnych inicjatyw ze środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Prawie 385 tys. zł trafi do gminy Biskupiec. Pieniądze wspomogą remont i rozbudowę miejskiego amfiteatru wraz z jego ciągiem komunikacyjnym oraz przyczynią się do modernizacji i doposażenia świetlicy wiejskiej w miejscowości Wielka Tymawa.

Z kolei dzięki wsparciu kwotą ponad 284 tys. zł zostanie wykonane wielofunkcyjne boisko sportowe w miejscowości Stare Juchy w powiecie ełckim. Następną inwestycją sportową, która uzyskała dofinansowanie samorządu województwa jest rozbudowa boiska w miejscowości Łążyn w powiecie iławskim. Wybudowane zostanie ogrodzenie boiska oraz wykonane zaplecze dla zawodników w postaci wiaty oraz ławek. Na ten cel przyznano ponad 37 tys. zł. Dwa kolejne projekty wsparte środkami przez samorząd województwa dotyczą utworzenia placów zabaw. W pierwszym przypadku prawie 24 tys. zł pomoże wykonać to zadanie w miejscowości Grom w gminie Pasym, w drugim ponad 21 tys. trafi do wsi Lubstynek w gminie Lubawa. Dofinasowanie uzyskało także Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej w Wielbarku. Prawie 32 tys. zł pomogą w zorganizowaniu VII Festiwalu Grzybów - Grzybobranie 2014.

Źródło: Samorząd Województwa

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz