Imieniny: Anieli, Jana, Sykstusa
Data dodania: 2010-02-15 08:07

Iwona Starczewska

Kolejna porażka naszych szczypiornistów

Olsztyńscy szczypiorniści na własnym parkiecie podjęli beniaminka ekstraklasy. Przed spotkaniem liczyli na punkty, które miałyby spowodować ich powrót na trzecie miejsce w tabeli. Po bardzo słabym występie w Płocku, olsztyńscy zawodnicy bardzo chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Zespół MKS Nielba Wągrowiec od początku grał bez jakichkolwiek skrupułów. Przyjezdni prezentowali przede wszystkim świetną grę w obronie i pełne zaangażowanie podczas całego spotkania. Grę naszego zespołu, przez większość spotkania, można określić jednym słowem – „katastrofa”.

Przez 30 minut pierwszej połowy nie przypominali zespołu ekstraklasy. Indywidualne błędy, nietrafione rzuty, słaba gra w formacji obronnej – to tylko część zarzutów do postawy szczypiornistów Travelandu Społem. Zgromadzona publiczność mogła czuć się zawiedziona bezradnością gospodarzy na parkiecie. Ostatnie 20 minut to znacznie lepsza postawa olsztynian i tylko szkoda, że przebudzenie trwało tak długo. Ryzykowna gra spowodowała, że Warmiacy odrobili dziewięciobramkową przewagę. Niestety w ostatniej akcji ryzyko nie popłaciło i goście w pełni zasłużenie wyjechali z Olsztyna z dwoma punktami.  Traveland już po raz drugi w tym roku schodził z boiska pokonany. Ostateczny wynik meczu Traveland Społem – Nielba Wągrowiec 26:28.

Źródło: własne/travelandspolem.pl